• Odbierz prezent
CD Projekt- czy to dopiero początek kłopotów rynkowych byków?

Akcje największej spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych po raz kolejny tracą dzisiaj na wartości. Notowania  przebiegają obecnie na poziomie 392,30 zł, co stanowi spadek dzienny o 2,44%. Jednak nie sama zniżka jest najbardziej niepokojąca, a oddawanie przez byki kolejnych istotnych wsparć.

Sytuacja na akcjach CD Projekt

W ostatnim czasie kupujący na największej gamingowej spółce w Polsce nie są w zbyt dobrej formie. Najpierw nie udało im się powrócić w rejon historycznego szczytu, a następnie wykazali bierność w rejonie kluczowego wsparcia. Dzisiejsza zniżka pokazuje, że również okrągły poziom 400 zł nie był specjalną zachętą do zwiększenia swej ekspozycji na walorach spółki CD Projekt. Jedynym pocieszeniem był fakt, że nasz „polski Nasdaq” trzymał się znacznie lepiej niż ten prawdziwy. Jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się zmienia.

Co może się dalej wydarzyć na spółce CD Projekt?

Po tym jak byki odpuściły obronę wsparcia, zaznaczonego czerwoną poziomą linią, teraz będzie ona pełniła funkcję oporu. Fałszywe wybicie górą i powrót do konsolidacji, może sugerować, że teraz niedźwiedzie spróbują przetestować jej dolne ograniczenie. Wskazywałoby to na zejście notowań akcji spółki CD Projekt w okolice 350 zł. Jeżeli tak się faktycznie stanie, wtedy będziemy świadkami najważniejszej batalii z punktu widzenia średnioterminowego.

 Wykres: Kurs akcji spółki CD Projekt (5 miesięcy)

Wykres: Kurs akcji spółki CD Projekt (5 miesięcy)

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk