• Odbierz prezent
CD Projekt cały czas wysoko. Rosną akcje PZU, GPW, JSW oraz PKO BP. Spadki dotknęły kurs Ursusa oraz GetinNoble

Sesja środowa na warszawskim parkiecie rozpoczęła się optymistycznie. Rośnie 113 walorów, podczas gdy spadki występują na 108 spółkach. Do tej pory dokonano 17 000 transakcji o łącznej wartości 112 milionów złotych. Indeks WIG oraz WIG20 rosną o niespełna 0,5%. Z indeksu blue chipów najmocniej rosną akcje Dino Polska (+3,22%), CD Projekt (+1,65%) oraz Tauron Polska Energia (+1,31%). Na drugim biegunie znajduje się kurs Cyfrowego Polsatu, Aliora oraz Lotosu. Spadki nie są jednak znaczące. Środową sesje akcje KGHM, PKO BP, Pekao SA rozpoczęły na niewielkim plusie.

Akcje CD Projekt cały czas blisko maksimów

Kurs największej polskiej spółki gamingowej CD Projekt cały czas utrzymuje się bardzo wysoko. Za jedną akcje inwestorzy są skłonni płacić 253 złote. Przypomnę tylko, że historyczne maksimum wynosi 260 PLN. Euforia związana z produkcją Cyberpunk 2077 nie ustępuje, a do debiutu zostało jeszcze kilka miesięcy. Premiera ma się odbyć 16 kwietnia 2020 roku! Czy kurs utrzyma się na tak wysokich poziomów do samej premiery? Wypuszczane co jakiś czas materiały z gry wydają się podtrzymywać pozytywne nastawienie zarówno graczy jak i akcjonariuszy.

Kurs CD Projekt cały czas utrzymuje się na wysokich poziomach. Wykres

Wykres CD Projekt. Kurs największej spółki gamingowej bardzo blisko ustanowienia nowych maksimów

Akcje KGHM pomału odbijają się od dna

Kurs akcji KGHM nie rozpieszcza inwestorów. Okolice 80 złotych to z pewnością nie są poziomy, które wyobrażali sobie akcjonariusze tej spółki. W końcu jeszcze w kwietniu kurs miedziowego giganta plasował się w okolicach 110 złotych. Otwarcie sesji wypadło na poziomie 80.36 złotego. Aktualnie kurs jest nieznacznie wyżej - 80.48 PLN.

Wykres kursu KGHM

Wykres kursu KGHM. W okolicach 75 złotych pojawiło się bardzo silne wsparcie

Akcje największego polskiego banku PKO BP utknęły w konsolidacji

Kurs PKO BP w przeciągu ostatnich 3 lat wzrósł aż o 65,56%. W perspektywie 2-letniej wzrosty są już niezauważalne. W perspektywie rocznej wynoszą 8,40%. Kurs praktycznie od stycznia 2018 roku utrzymuje się w wąskiej konsolidacji. Dolne ograniczenie wynosi 35 złotych, natomiast opór stanowią okolice 42 złotych. Pomimo trendu bocznego inwestorzy mogą być zadowoleni, kurs PKO BP pomału zbliża się do ataku na poziom oporu. Jego przełamanie może wygenerować silny impuls zakupowy. Wzrosty kursu PKO BP z pewnością pomogłyby sektorowi bankowemu. Biorąc pod uwagę kapitalizacje tego segmentu to oczywiście przełożyć się to powinno na dobrą sytuację indeksu WIG oraz WIG20.

Kurs PKO BP wybicie

Wykres kursu PKO BP. Kurs zmierza w okolice technicznych oporów. Przełamanie poziomu 42 złotych może przynieść wzrosty PKO BP.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk