• Odbierz prezent
CD Projekt: byki na kluczowym wsparciu i z rosnącymi obawami

CD Projekt dotarł do kluczowego wsparcia w rejonie 400 (ok. 398- 402). Wsparcie to składa się - oprócz standardowej bariery popytowej - z równości korekt na interwale dziennym, dolnego ograniczenia kanału spadkowego na tym samym interwale oraz zniesienia Fibonacciego 23,6% ruchu wzrostowego rozpoczętego od dołka COVID-owego z 12.marca.

CD Projekt: Byki na kluczowym wsparciu i z rosnącymi obawami - 1

https://pl.tradingview.com/chart/9fogi3NU/

Zwracam uwagę na to, że konsekwencje ewentualnego wybicia w dół wsparcia mogą być bardzo dramatyczne dla byków. Rynek w tej sytuacji mógłby bowiem się udać nawet w kierunku 351-52, gdzie znajduje się kolejne istotne wsparcie. Co prawda po drodze mamy jeszcze m.in. barierę w rejonie 372- 75, ale ona może nie wytrzymać presji podaży, o ile takowa by się pojawiła (w rezultacie wybicia w dół 398-402).

Z kolei swego rodzaju filtrem cenowym mógłby okazać się poziom 393-94, gdzie m.in. znajduje się zniesienie Fibo 61,8% ostatniej głównej fali wzrostowej na wykresie dziennym, rozpoczętej 14. lipca. Wydaje się bowiem, że byki mogłyby próbować tam jeszcze opierać się przed ostatecznym ciosem niedźwiedzi, o ile doszłoby faktycznie do wyłamywania w dół kluczowego wsparcia w okolicy poziomu 400.


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk