• Odbierz prezent
CD Projekt -6,78%. Producent Wiedźmina zaczyna ciążyć indeksowi WIG20

2 października ponownie zaczęło być głośno o najpopularniejszym polskim producencie gier. Tym razem nie było to pokłosie osiągniętej sprzedaży, wypuszczonej nowej gry, czy nowego kontraktu dystrybucyjnego. Do CD Projekt zgłosił się autor sagi Wiedźmin Andrzej Sapkowski z żądaniem zapłaty aż 60 milionów złotych dodatkowego wynagrodzenia za wykorzystanie przez producenta gier jego dzieł.

Stosunek CD Projekt do żądania Sapkowskiego

Spółka stanowczo wypowiedziała się na temat żądania Sapkowskiego uznając je za bezpodstawne. To oznacza, że czekają nas albo negocjacje albo spór sądowy. Obydwu scenariuszy na temat wykluczyć nie możemy. Tutaj możesz przeczytać więcej o roszczeniach Andrzeja Sapkowskiego.

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Wczorajsza sesja na giełdowym parkiecie dla CD Projekt nie przyniosła nic dobrego. Producent Wiedźmina zanotował ponad 6% przecenę. Zdecydowanie najwięcej spośród polskich blue chipów.

 

Co było przyczyną spadków akcji CD Projekt?

Z pewnością żadna informacja publicznie dostępna. Z ostatnich komunikatów ESPI CD Projekt podzielił się informacjami na temat zawarcia umowy dystrybucyjnej dotyczącej gry Cyberpunk 2077 (3 października o godzinie 15:00) oraz ujawnił informację poufną dotyczącą podjętych negocjacji (również 3 października).  

 

Czytaj także: Manipulacje na rynkach. Co grozi nieświadomym inwestorom?

Na każdym rynku zdarzają się manipulacje ze strony wpływowych graczy. Mogą się na nie nabrać, zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy. Manipulacje mogą dotyczyć każdego rynku: akcji, forex, kontraktów terminowych czy kryptowalut. Na czym one polegają? Jakie są popularne strategie, które.. Czytaj
Manipulacje na rynkach. Co grozi nieświadomym inwestorom?

 

Czy inwestorzy zaniepokoili się, że dystrybutorem Cyberpunk 2077 w USA, Kanadzie, Meksyku oraz na terytoriach zależnych będzie Warner Bros.? Wątpliwe, chociaż umowa jest uznana za znaczącą. Szacowana wartość zobowiązań wynikających z Umowy przekracza 10% sumy skonsolidowanych aktywów Grupy Kapitałowej.

Wykres akcji CD Projekt Wykres kursu CD Projekt, producenta gry Wiedźmin. Interwał dzienny. Źródło tradingview.com

 

Sytuacja techniczna CD Projekt

Spoglądając na wykres akcji CD Projekt nie trudno odnieść wrażenie, że trend wzrostowy, który praktycznie od debiutu spółki jest kontynuowany, złapał chwilową zadyszkę. Pytanie czy to tylko zadyszka czy odwrócenie trendu? Analizując ostatnie układy świecowe trzeba przyznać, że zrobiło się niedźwiedzio. Szczególnie na przełomie sierpnia i września. Kurs akcji CD Projekt zanurkował wtedy o ponad 22%. Największy wolumen notowaliśmy pod koniec sierpnia w okolicach 190 złotych za pojedynczą akcje CD Projekt.

 

Aktualna sytuacja na CD Projekt

Od strony technicznej zaczyna na rynku rysować się układ klina zniżkującego, z którego wybicie powinno nastąpić górą. Nie trudno sobie taki scenariusz wyobrazić. Wystarczyłoby żeby albo sprzedaż Cyberpunku 2077 wypaliła albo pojawiła się ugoda z Andrzejem Sapkowskim na dużo mniejszą kwotę. To są jak najbardziej możliwe sytuacje.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk