• Odbierz prezent
CCC z wynikami finansowymi za I kwartał 2020 r. Jest lepiej niż szacowano

24 kwietnia przed sesją na GPW spółka z branży obuwniczej CCC opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Na osiągnięte wyniki w największym stopniu wpłynęła sytuacja związana z koronawirusem.

 

24 kwietnia przed sesją na GPW spółka obuwnicza CCC przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 965,1 mln zł wobec 1,04 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 7,1%. Strata operacyjna wyniosła 309,8 mln zł wobec 148,6 mln zł straty przed rokiem. Grupa CCC zakończyła I kwartał stratą netto w wysokości 354,4 mln zł wobec straty netto wynoszącej 166,4 mln zł rok wcześniej. Strata netto jednostki dominującej wyniosła 340 mln zł wobec 152,6 mln zł straty rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że na spadek sprzedaży największy wpływ miał wybuch pandemii i zamknięciu sklepów stacjonarnych w trakcie sprzedaży kolekcji wiosennej.

W I kwartale Grupa CCC otworzyła 3 salony stacjonarne e-obuwie i 1 sklep sieci CCC w Rosji. Otwarto 1 nowy salon franczyzowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zamknięto natomiast po jednym sklepie w Austrii, Słowacji i na Węgrzech, po trzy w Polsce i Czechach, a także 9 salonów własnych Gino Rossi oraz 12 z grupy KVAG. Zamknięto też 6 sklepów franczyzowych Gino Rossi. Na koniec marca 2020 r. sieć sprzedaży grupy CCC obejmowała 1 211 placówek.

Na koniec marca powierzchnia sprzedaży wyniosła 753,9 tys. m kw. i była mniejsza o 6,1 tys. m kw. w stosunku do stanu na koniec 2019 r.

Na początku kwietnia spółka CCC przedstawiła wstępne wyniki finansowe. Szacowano wówczas przychody na poziomie 944 mln zł, stratę operacyjną w wysokości 327 mln zł, a ujemny wynik EBITDA na poziomie 136 mln zł.

W pierwszej godzinie piątkowej sesji na GPW kurs akcji CCC traci 1,54%.

Czytaj także: CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek

Spółka CCC, która uznawana jest za jedną z tych, w które obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa uderza najmocniej, jako pierwsza opublikowała szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Mimo tego, że ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego objęły tylko marzec, to i tak .. Czytaj
CCC zmiażdżone przez koronawirusa. Słabe wyniki za pierwszy kwartał, a to dopiero początek


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk