• Odbierz prezent
CCC z ponad 20% wzrostem zysków, jednak kurs spada

Grupa CCC opublikowała w środę 30 października wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka zanotowała niemal dwukrotnie niższy zysk operacyjny niż rok temu, choć i tak był on wyższy od rynkowych oczekiwań. Zmniejszeniu uległa również strata netto, która w trzecim kwartale wyniosła ponad 32 mln złotych. Przychody spółki wzrosły natomiast o ponad 20%. Wyniki nie zachwyciły jednak akcjonariuszy - notowania CCC na środowej sesji spadają o niecałe 3%.

 

Jak wynika z opublikowanych danych finansowych, Grupa CCC w trzecim kwartale poniosła stratę netto przypisaną akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości 32,7 mln złotych, wobec 44,7 mln złotych straty rok wcześniej (strata niższa o niecałe 27%). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 16,2 mln złotych, w porównaniu do 30,2 mln złotych w trzecim kwartale 2018 r. (spadek o 46%).

Zwiększeniu uległy jednak przychody - w trzecim kwartale 2019 r. osiągnęły one wartość 1,44 mld złotych, wobec 1,19 mld złotych rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 21%.

Przychody z działalności detalicznej wyniosły 1,01 mld złotych, co jest równoznaczne ze wzrostem o 9,9%, zaś przychody z e-commerce (sprzedaży internetowej) zanotowały aż 43% wzrost r/r, do 356,9 mln złotych.

Przychody CCC w trzech pierwszych kwartałach wyniosły 4,13 mld złotych, w porównaniu do 3,12 mld złotych rok wcześniej, strata netto wyniosła 148,3 mln złotych, wobec zysku 37,8 mln złotych, natomiast zysk operacyjny wyniósł 5,9 mln PLN, w porównaniu do 223,9 mln PLN rok wcześniej.

 

Minimalnie wzrosła również marża detaliczna, która w trzecim kwartale wyniosła 47,4%, w porównaniu do 47,3% w zeszłym roku.

 

W trzecim kwartale wzrosły natomiast koszty prowadzenia sklepów stacjonarnych, które wyniosły 403,9 mln złotych i były wyższe o niecałe 19% r/r.

Na koniec trzeciego kwartału CCC posiadała 1219 sklepów stacjonarnych.

 

Wyniki kwartalne odbijają się na notowaniach CCC - akcje spółki tracą dziś ponad 2%, spadając do 125,5000 PLN.

Czytaj także: CCC w Słowenii z pierwszym takim sklepem

21 października poinformowano, że spółka obuwnicza CCC otworzyła nowy sklep za granicą. Znajduje się on w Słowenii. W najbliższym czasie spółka planuje otwarcie kolejnych sklepów w tym kraju. Wzrasta powierzchnia handlowa i sprzedaż CCC w Słowenii.   21 października poinformowano, że spółka obuwni.. Czytaj
CCC w Słowenii z pierwszym takim sklepem

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk