• Odbierz prezent
CCC traci na wartości, mimo świetnych wyników sprzedaży

Wieczorem w poniedziałek 1 lipca spółka CCC opublikowała jednoznacznie optymistyczne dane na temat przychodów i wyników sprzedaży za czerwiec. Wynika z nich m.in., że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 60% w stosunku do czerwca zeszłego roku. Przychody za pierwsze półrocze również okazały się znacznie wyższe niż rok temu. Mimo tego, kurs akcji CCC na wtorkowej sesji traci ponad 5%, mimo luki wzrostowej na otwarciu.

 

CCC w czerwcu osiągnął skonsolidowane przychody na poziomie 621,4 mln złotych, co jest wzrostem o 60% w stosunku do czerwca zeszłego roku. Przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu wyniosły niecałe 2,65 mld złotych, co również jest zauważalnym wzrostem - o 37% r/r.

Wzrost przychodów ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych CCC (437,3 mln PLN) wzrósł w czerwcu o 52% stosunku do czerwca 2018 r.

Wzrost przychodów ze sprzedaży w sklepach internetowych spółki w czerwcu wyniósł 60% (niecałe 641 mln PLN).

Sama grupa kapitałowa, w skład której wchodzą również sklepy Karl Vögele, e-obuwie, Gino
Rossi oraz DeeZee także zanotowała ponad 30% wzrost przychodów r/r.

 

Mimo jednoznacznie pozytywnych wyników, akcje CCC zauważalnie tracą na dzisiejszej sesji. Notowania otworzyły się ponad 2,5% luką wzrostową, na kursie 179,4000 PLN, w ciągu kilkunastu minut spadając znacznie poniżej kursu odniesienia (175,0000 PLN), do kursu 162,1000 PLN (7,3% straty). Aktualnie akcje CCC notowane są po 167,0000 PLN, co jest spadkiem przekraczającym 4,5%. Do godziny 12 wartość obrotu wyniosła niecałe 35 mln PLN, co sprawia że CCC jest aktualnie najpłynniejszą spółką na GPW, przebijając znajdujące się tuż za nią PKO BP o niemal 10 mln PLN.

 

Do spadków CCC, mimo dobrych wyników, mogły przyczynić się krótkie pozycje inwestorów instytucjonalnych, w tym AQR Capital Management LLC oraz Marshall Wace LLP.

Czytaj także: CCC i Gino Rossi – spółki przedstawiają wyniki kwartalne. Co dalej z Simple?

15 maja po sesji na GPW, spółki z branży obuwniczej Gino Rossi i CCC przedstawiły wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Były one słabsze niż w poprzednim roku. Coraz bliżej rozstrzygnięcia jest sprawa sprzedaży spółki Simple.   CCC W 1 kwartale 2019 r. przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,04 m.. Czytaj
CCC i Gino Rossi – spółki przedstawiają wyniki kwartalne. Co dalej z Simple?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk