• Odbierz prezent
CCC publikuje wyniki finansowe za III kwartał 2020 r.

27 października spółka z branży obuwniczej CCC opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. W związku z pandemią był to trudny okres dla spółki, jednak spodziewa się poprawy sytuacji w kolejnym roku. Rośnie udział sprzedaży internetowej.

 

27 października w godzinach wieczornych spółka CCC opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody grupy wyniosły 1,46 mld zł wobec 1,35 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zgodnie z wcześniejszymi szacunkami opublikowanymi na początku października, spółka szacowała przychody na poziomie 1,5 mld zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,2 mln zł w porównaniu do 45,9 mln zł rok wcześniej. Według wcześniejszych szacunków spółka spodziewała się straty operacyjnej w wysokości 8 mln zł. W III kwartale strata netto wyniosła 63,8 mln zł wobec 32,7 mln zł straty przed rokiem.

W okresie trzech kwartałów 2020 r. grupa CCC uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 3,64 mld zł. Były one niższe o 4,3% niż przed rokiem. Spółka poinformowała, że spadek ten wynika ze zmniejszenia sprzedaży detalicznej, co w szczególności było spowodowane ograniczeniem sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Spółka odnotowała natomiast wzrost przychodów ze sprzedaży internetowej. Przychody z tego segmentu działalności wzrosły o 64,2% do poziomu 1,61 mld zł. W tym okresie strata z działalności operacyjnej wyniosła 495,2 mln zł wobec 92,8 mln zł zysku rok wcześniej. Strata netto wyniosła 991,8 mln zł wobec 148,3 mln zł straty przed rokiem.

Spółka poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa spodziewa się istotnego spadku wartości rynku obuwia w 2020 r. i jego odbudowy w 2021 r. , a także wzrostu udziału w przychodach kanału internetowego.

Czytaj także: CCC przedstawia wstępne wyniki za III kwartał 2020 r. Kurs akcji wystrzelił w górę

30 września Grupa CCC opublikowała raport finansowy za I półrocze, a 1 października przedstawiła szacunkowe wyniki za III kwartał 2020 r.   30 września w godzinach nocnych spółka CCC opublikowała raport finansowy za I półrocze 2020 r. , a następnego dnia przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I.. Czytaj
CCC przedstawia wstępne wyniki za III kwartał 2020 r. Kurs akcji wystrzelił w górę

 

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk