• Odbierz prezent
CCC ponad 3% w górę, Dino i Orange też na plusie. PKO BP, Pekao i Santander na czerwono. XTB z dwucyfrowym spadkiem

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,70%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1927,02 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 zakończył dzień symbolicznie pod kreską o 0,01%. Najlepiej wypadł indeks małych spółek sWIG80, zyskując 0,05%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,48%.

 

CCC ponad 3% w górę, Dino i Orange też zyskują

Wśród warszawskich blue chipów 5 spółek zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 15 po czerwonej stronie rynku. Liderem wzrostów okazała się spółka obuwnicza CCC, która zyskała 3,27%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 90,94 zł. Drugie miejsce zajęła spółka Dino Polska, której kurs akcji wzrósł o 2,86%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 265,80 zł.

Kurs akcji Orange wzrósł o 1,38%. W końcówce sesji za akcje spółki telekomunikacyjnej płacono 6,59 zł.

CD Projekt zyskał 1,04%. Na koniec notowań za akcje spółki z branży gier inwestorzy płacili 291 zł.

Cyfrowy Polsat też znalazł się po zielonej stronie rynku, kończąc dzień na symbolicznym plusie o 0,21%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,84 zł.

 

Santander ponad 3% w dół, PKO BP i Pekao też na czerwono

Na czwartkowej sesji na akcjach największych banków panowały spadki. Kurs akcji PKO BP spadł o 2,53%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 28,18 zł. Alior Bank stracił 2,31%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 16,90 zł. Bank Pekao zakończył dzień na minusie o 0,59%. W końcówce sesji akcje Pekao kosztowały 63,66 zł. Liderem spadków wśród banków okazał się Santander Bank Polska, tracąc 3,52%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 186,50 zł.

 

XTB z dwucyfrowym spadkiem

Na szerokim rynku wyróżniała się spółka XTB. Kurs akcji znanego brokera spadł o 18,12%. Wczoraj po sesji spółka opublikowała wstępne wyniki finansowe.

Czytaj także: Szacunkowe wyniki XTB: najlepszy rok w historii, ale czy to wystarczy, by zaspokoić akcjonariuszy?

Tuż po zakończeniu środowej sesji Dom Maklerski X-Trade Brokers opublikował szacunkowe wyniki finansowe za czwarty kwartał zeszłego roku i za cały 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, jednak kwartalna dynamika przychodów i zysków zauważalnie spadła, wobec pop.. Czytaj
Szacunkowe wyniki XTB: najlepszy rok w historii, ale czy to wystarczy, by zaspokoić akcjonariuszy?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk