• Odbierz prezent
CCC Orange Dino Cyfrowy Polsat mBank Alior Bank PKO BP Orlen Lotos

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,82%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2092,89 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 10 walorów zakończyło notowania na plusie, a 10 po czerwonej stronie rynku.

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP spadł dzisiaj o 1,84%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 35,29 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył notowania na minusie o 0,88%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 100,85 zł.

Alior Bank zakończył sesję spadkiem o 2,71%. W końcówce notowań za akcje banku inwestorzy płacili 27,24 zł. Santander Bank Polska stracił 0,57%. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 313,20 zł. mBank natomiast zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,41%. Na koniec notowań za akcje mBanku inwestorzy płacili 392 zł.

Wśród największych spółek liderem spadków okazała się dzisiaj JSW. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 18,20 zł, co stanowi spadek o 3,14%.

KGHM zakończył dzień na mocnym minusie, tracąc 2,72%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 92,16 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom z branży paliwowej. Kurs akcji PKN Orlen spadł o 2,94%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 72,56 zł. Na mocnym minusie znalazł się dzisiaj także Lotos, tracąc 2,28%. Na koniec sesji za akcje Lotosu płacono 73,70 zł. Wcześniej spółka przedstawiła wstępne wyniki kwartalne, które okazały się niższe od szacunków analityków.

Czytaj także: Lotos po wstępnych wynikach za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki mocno traci

7 lutego po sesji Lotos przedstawił szacunkowe wyniki za IV kwartał 2019 r. Okazały się one niższe niż przed rokiem, a także niższe od szacunków analityków.   7 lutego w godzinach wieczornych spółka Lotos podała szacunkowe wyniki za IV kwartał 2019 r. Według szacunków spółki, skonsolidowane przyc.. Czytaj
Lotos po wstępnych wynikach za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki mocno traci

Na dzisiejszej sesji wśród warszawskich blue chipów najmocniej zyskało CCC. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 104 zł, co stanowi wzrost o 2,87%.

Kurs akcji Orange wzrósł dzisiaj o 1,89%. W końcówce sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 7 zł.

Dzisiejsza sesja była też udana dla spółki Dino. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 164,30 zł, co stanowi wzrost o 1,23%.

Pomimo informacji o karze finansowej dla Polkometela nałożonej przez UOKiK, Cyfrowy Polsat zakończył dzisiejszą sesję na symbolicznym plusie o 0,07%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 27,60 zł.

Czytaj także: Kolejna wielomilionowa kara dla Cyfrowego Polsatu (Plus). Tym razem za przepadające doładowania

Cyfrowy Polsat nie ma w ostatnim czasie szczęścia w relacjach z regulatorem antymonopolowym. Należąca do niego spółka Polkomtel, będąca operatorem sieci komórkowej Plus, otrzymała karę finansową w wysokości 20 mln złotych od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To już trzecia kara finansowa od .. Czytaj
Kolejna wielomilionowa kara dla Cyfrowego Polsatu (Plus). Tym razem za przepadające doładowania


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk