• Odbierz prezent
CCC Orange Dino Cyfrowy Polsat PKO BP mBank Alior Bank Tauron KGHM

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,27%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2154,28 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 10 spółek zakończyło sesję na plusie, 9 po czerwonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Cyfrowy Polsat, który zakończył notowania na poziomie wczorajszego zamknięcia, wynoszącym 27,40 zł.

Dwie pozostałe największe spółki z branży telekomunikacyjnej zakończyły dzisiejszą sesję na minusie. Play stracił 1,25%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 36,40 zł. Kurs akcji Orange spadł o 1,28%. Na koniec notowań za akcje Orange płacono 7,31 zł. Notowaniom spółki nie sprzyjało obniżenie rekomendacji przez analityka Goldman Sachs z „neutralnie” do „sprzedaj” z ceną docelową 6,50 zł. Także analityk VTB Capital obniżył rekomendację dla Orange z „kupuj” do „trzymaj” z ceną docelową 8,60 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejszą sesję wzrostem o 1,30%. Na koniec notowań za akcje PKO BP inwestorzy płacili 35,72 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył natomiast dzień na lekkim minusie o 0,40%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 100,50 zł.

Pozostałe duże banki zakończyły dzisiejszą sesję na zielono. Kurs akcji Santander Bank Polska wzrósł o 1,04%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 292 zł. Alior Bank zyskał 0,65%. Na zamknięciu cena akcji Alior Banku wyniosła 27,80 zł. mBank zakończył notowania na lekkim plusie o 0,16%. Na koniec sesji za akcje mBanku inwestorzy płacili 379 zł.

Liderem wzrostów okazał się dzisiaj Tauron, zyskując 4,80%. Na koniec notowań cena akcji spółki energetycznej wyniosła 1,572 zł.

Spółka PGNiG zakończyła sesję na mocnym plusie, zyskując 3,15%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 4,06 zł. Na dzisiejszej konferencji zarząd PGNiG przedstawił dalsze plany rozwoju spółki.

PGE zakończyła dzisiejsze notowania wzrostem o 1,78%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 7,44 zł.

KGHM zyskał dzisiaj 1,04%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 97,36 zł.

Na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję spółka Dino. Na koniec notowań za akcje Dino płacono 161,80 zł, co stanowi spadek o 3,52%. Dzisiejszym notowaniom nie sprzyjało obniżenie rekomendacji przez analityka JP Morgan do „neutralnie” z „przeważaj” z ceną docelową 178 zł.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzisiejszą sesję na niewielkim minusie o 0,60%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 91,20 zł.

Czytaj także: BlackRock coraz bardziej sięga po Pekao

Spółka Black Rock jest znana jako „największy inwestor świata”. W ostatnim czasie poinformowano, że BlackRock przekroczył próg 5% głosów w Banku Pekao.   24 stycznia w piątek po zakończeniu sesji na GPW Bank Pekao poinformował w swym komunikacie, że BlackRock przekroczył próg 5% ogólnej liczby gło.. Czytaj
BlackRock coraz bardziej sięga po Pekao

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk