• Odbierz prezent
CCC Orange Cyfrowy Polsat PKO BP mBank Alior Bank Tauron KGHM Dino

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,53%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2146,56 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 5 spółek zakończyło notowania na plusie, 14 po czerwonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Bank Pekao, który zakończył sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, wynoszącym 100,90 zł.

Bank PKO BP znalazł się dzisiaj na sporym minusie, tracąc 1,43%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 34,48 zł. Pozostałe duże banki też zakończyły dzisiejszą sesję spadkami. Kurs akcji mBanku spadł o 1,70%. Na koniec notowań cena akcji banku wyniosła 380,60 zł. Santander Bank Polska stracił 1,04%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 286,80 zł. Alior Bank zakończył dzień na niewielkim minusie o 0,51%. Na koniec sesji za akcje Alioru płacono 27,40 zł.

Dzisiejszą sesję na największym plusie zakończyła spółka Dino Polska. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 166,90 zł, co stanowi wzrost o 4,57%. Tym samym kurs akcji spółki znalazł się na historycznym maksimum.

FXMAG akcje ccc, orange i cyfrowy polsat w dół. pko bp, mbank i alior bank na czerwono. tauron i kghm też na minusie. dino mocno w górę ccc kurs ccc orange orange polska cyfrowy polsat pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank tauron tauron polska energia akcje tauron polska energia kghm akcje kghm dino polska gpw 1

 

Play zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 1,12%. Na koniec notowań za akcje Play inwestorzy płacili 38 zł. Pozostałe spółki z branży telekomunikacyjnej natomiast zakończyły tę sesję sporymi spadkami. Spółka Orange straciła 2,36%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 7,44 zł. Cyfrowy Polsat zakończył notowania na jeszcze większym minusie. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 27,80 zł, co stanowi spadek o 3,27%. Spółce nie sprzyjała informacja o karze finansowej dla Polcomtela, którego udziały posiada Cyfrowy Polsat.

Wśród warszawskich blue chipów najmocniej stracił dzisiaj Tauron. Na koniec sesji za akcje spółki energetycznej płacono 1,53 zł, co stanowi spadek o 3,34%.

Spółka PGNiG zakończyła sesję na mocnym minusie, tracąc 2,84%. Na koniec notowań cena akcji PGNiG wyniosła 3,964 zł, co stanowiło dzisiejsze minimum. Tym samym kurs akcji spółki znalazł się na najniższym poziomie od początku 2015 r.

FXMAG akcje ccc, orange i cyfrowy polsat w dół. pko bp, mbank i alior bank na czerwono. tauron i kghm też na minusie. dino mocno w górę ccc kurs ccc orange orange polska cyfrowy polsat pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank tauron tauron polska energia akcje tauron polska energia kghm akcje kghm dino polska gpw 2

 

Na sporym minusie zakończyła sesję także PGE, tracąc 1,85%. Na koniec notowań za akcje PGE płacono 7,44 zł.

KGHM zakończył notowania na minusie o 0,78%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 97 zł.

CD Projekt stracił dzisiaj 1,15%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 275,60 zł.

Spółka CCC zakończyła notowania na minusie o 1,10%. Na koniec sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 94,65 zł.

Czytaj także: Ponad 50 milionów złotych kary dla sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za bezprawne naliczanie dodatkowych opłat

Nowy rok nie rozpoczął się zbyt dobrze dla spółek należących do Zygmunta Solorza-Żaka. Na początku stycznia Cyfrowy Polsat otrzymał 35 mln złotych kary za utrudnianie dostępu do darmowych kanałów podczas piłkarskiego Euro 2016. Teraz zaś UOKiK nałożył jeszcze wyższą karę na Polkomtel, spółkę będąca .. Czytaj
Ponad 50 milionów złotych kary dla sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za bezprawne naliczanie dodatkowych opłat


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk