• Odbierz prezent
CCC na sporym plusie, CD Projekt na nowych szczytach. Dino liderem spadków. Tauron, PKO BP i mBank dzisiaj tracą. Podsumowanie sesji na GPW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na niemal symbolicznym minusie o 0,10%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1846,50 pkt. mWIG40 zyskał 0,35%, a sWIG80 0,01%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień nad kreską o symboliczne 0,02%.

 

CD Projekt znów najwyżej w historii, CCC też zyskuje

Wśród warszawskich blue chipów tylko dwie spółki zakończyły sesję po zielonej stronie rynku. Jedną z nich był CD Projekt, którego kurs po raz kolejny wyznaczył nowe szczyty. Na koniec notowań cena akcji znanej spółki z branży gier wyniosła 460,80 zł, co stanowi wzrost o 5,45%. W trakcie sesji za akcje CD Projekt inwestorzy najwięcej płacili 462 zł. Wciąż trwa fala entuzjazmu związana z planowaną grą mobilną osadzoną w świecie Wiedźmina.

Drugą spółką, która zakończyła dzisiejszą sesję po zielonej stronie rynku, była spółka obuwnicza CCC. Na koniec sesji za akcje CCC płacono 56,76 zł, co stanowi wzrost o 1,28%.

 

Tauron i Cyfrowy Polsat na sporym minusie, Dino traci najmocniej

Wśród największych spółek liderem spadków okazała się dzisiaj spółka Dino, tracąc 3,19%. Na koniec notowań za akcje Dino inwestorzy płacili 231 zł.

Tauron zakończył sesję na sporym minusie, tracąc 2,51%. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 2,56 zł.

Wśród najmocniej tracących dzisiaj spółek znalazł się też Cyfrowy Polsat. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 28,08 zł, co stanowi spadek o 2,16%. Przed sesją Cyfrowy Polsat opublikował wyniki kwartalne.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy niż się spodziewano

27 sierpnia Cyfrowy Polsat opublikował wyniki kwartalne. Zysk netto osiągnięty w II kwartale okazał się wyższy niż przed rokiem. Przewyższył też oczekiwania analityków.   27 sierpnia jeszcze w godzinach nocnych Cyfrowy Polsat opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale przych.. Czytaj
Cyfrowy Polsat prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy niż się spodziewano

 

PKO BP i mBank na minusie, Pekao bez większych zmian

Kurs akcji PKO BP spadł o 1,12%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 22,04 zł. mBank stracił 1,04%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 190 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję na minusie o 0,83%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 155,50 zł. Alior Bank stracił 0,57%. Na zamknięciu akcje banku kosztowały 14 zł. Bank Pekao zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,04%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk