• Odbierz prezent
CCC na najniższym poziomie. Orange mocno w górę! Play i Dino też na zielono. Cyfrowy Polsat, PKO BP i mBank po czerwonej stronie rynku. Pekao i PZU ostro w dół

Pierwsza w grudniu sesja na GPW zakończyła się spadkiem indeksu WIG20 o 1,7%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2122,30 pkt. Wśród warszawskich blue chipów, jedynie cztery walory zakończyły dzień na plusie, a pozostałych 16 po czerwonej stronie rynku.

Liderem wzrostów okazała się spółka Orange. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 6,64 zł, co stanowi wzrost o 3,91%.

Santander Bank Polska zakończył dzień na solidnym plusie o 2,47%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 281,80 zł.

Po zielonej stronie rynku zakończyła dzień także spółka Dino Polska, zyskując 0,81%. W końcówce notowań za akcje Dino inwestorzy płacili 136,30 zł.

Kurs akcji spółki telekomunikacyjnej Play wzrósł dzisiaj o 0,92%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 33 zł.

Spółka Cyfrowy Polsat natomiast zakończyła sesję na minusie, tracąc 1,5%. Na zamknięciu za akcje spółki płacono 27,50 zł, co stanowi spadek o 1,5%.

Na poniedziałkowej sesji wśród największych spółek liderem spadków okazała się spółka obuwnicza CCC. Na koniec notowań cena akcji CCC wyniosła 106,70 zł, co stanowi spadek o 5,07%. Jest to najniższy poziom od 2014 r.

FXMAG akcje ccc na najniższym poziomie. orange mocno w górę! play i dino też na zielono. cyfrowy polsat, pko bp i mbank po czerwonej stronie rynku. pekao i pzu ostro w dół ccc kurs ccc cyfrowy polsat play akcje play dino polska mbank akcje mbank pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao orange orange polska gpw wig20 pzu 1

 

Wśród najmocniej tracących spółek znalazł się też Bank Pekao. Kurs akcji banku dzisiaj spadł o 4,77%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 99,80 zł, co stanowiło dzisiejsze minimum.

Czytaj także: Ogromna zmiana w Banku Pekao!

29 listopada poinformowano o rezygnacji dotychczasowego prezesa Banku Pekao i powołaniu jego następcy. Co wiadomo o nowym prezesie banku?   29 listopada po sesji na GPW Bank Pekao SA poinformował, że w tym dniu dotychczasowy prezes banku – Michał Krupiński złożył rezygnację ze swej funkcji. W rezy.. Czytaj
Ogromna zmiana w Banku Pekao!

Na mocnym minusie zakończył też sesję największy polski ubezpieczyciel PZU. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 37 zł, co stanowi spadek o 4,39%.

Kurs akcji Tauronu spadł dzisiaj o 3,87%. Na koniec notowań za akcje spółki energetycznej płacono 1.715 zł.

mBank zakończył dzień spadkiem o 2,74%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 362 zł.

Kurs akcji banku PKO BP przez większą część sesji utrzymywał się na plusie. Poniedziałkową sesję bank zakończył jednak po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,39%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 36 zł.

 

Jeśli myślisz nad rozpoczęciem swojej przygody z giełdą, koniecznie zapoznaj się z naszym kursem analizy technicznej! Jeden z nich znajdziesz tutaj!

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk