• Odbierz prezent
CCC Orange Cyfrowy Polsat Dino PKO BP mBank Alior Bank KGHM

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym plusie o 0,08%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2115,18 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 11 spółek zakończyło sesję na plusie, a 9 po czerwonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył notowania na symbolicznym minusie o 0,06%. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 35,13 zł. Drugi największy bank Pekao znalazł się natomiast po zielonej stronie rynku, zyskując 0,34%. Na koniec sesji za akcje Pekao płacono 101,95 zł. Santander Bank Polska też zakończył notowania na lekkim plusie, zyskując 0,33%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 301,80 zł. mBank natomiast znalazł się pod kreską o 0,33%. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 363,80 zł. Wśród największych banków na największym minusie zakończył sesję Alior Bank, tracąc 1,02%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 27,06 zł.

Wśród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazał się dzisiaj Cyfrowy Polsat. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 28,72 zł, co stanowi wzrost o 1,92%. Pozostałe spółki z branży telekomunikacyjnej też zakończyły dzisiejszą sesję na plusie. Kurs akcji Orange wzrósł o 0,96%. Na koniec notowań za akcje Orange inwestorzy płacili 7,395 zł. Play zyskał 0,62%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 35,72 zł.

Spółka Dino zakończyła sesję na solidnym plusie. Na koniec notowań za akcje Dino płacono 169,50 zł, co stanowi wzrost o 1,56%.

Kurs akcji PZU wzrósł dzisiaj o 1,49%. Na zamknięciu cena akcji spółki ubezpieczeniowej wyniosła 40,19 zł.

Spółka LPP zyskała 0,84%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 8430 zł.

Spółka PGNiG zakończyła notowania na lekkim plusie o 0,38%. KGHM też znalazł się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 0,34%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję JSW. Na koniec notowań za akcje JSW inwestorzy płacili 17,18 zł, co stanowi spadek o 3,75%.

Czytaj także: JSW nie ogranicza produkcji węgla, ale i tak spada - kurs najniżej od lat

Jastrzębska Spółka Węglowa, niejako w odpowiedzi na wczorajszą informację od spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, poinformowała że nie ogranicza wydobycia węgla i kontynuuje pracę zgodnie z wyznaczonymi planami. Mimo tej informacji, na środowej sesji JSW nie udało się uchronić od spadków, które są wyraz.. Czytaj
JSW nie ogranicza produkcji węgla, ale i tak spada - kurs najniżej od lat

Spółki energetyczne też zakończyły sesję na mocnym minusie. Kurs akcji PGE spadł o 2,60%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 5,758 zł, co stanowi najniższy poziom w historii. Tauron zakończył sesję spadkiem o 2,24%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,397 zł. Kurs akcji Tauronu też wyznacza historyczne minimum.

Na sporym minusie znalazł się dzisiaj też Orlen, tracąc 2,73%. Na koniec sesji za akcje spółki paliwowej płacono 73,44 zł. Lotos natomiast zakończył sesję na niewielkim minusie o 0,47%.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzisiejsze notowania na minusie o 0,67%. Na koniec sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 96 zł.

 

Jeśli interesujesz się giełdą, koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku pochylamy się nad ciężkim losem polskich spółek energetycznych, ostrzegamy przed inwestowaniem w oprocentowane weksle nieruchomościowe, a także martwimy się coraz wyższą inflacją w Polsce!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk