• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat Orange Dino mBank Alior Bank PKO BP Pekao KGHM

Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW zakończyła się na czerwono. Indeks WIG20 stracił 0,47%. Na koniec sesji wartość indeksu największych spółek wyniosła 2158,94 pkt. Wśród warszawskich blue chipów, 9 spółek zakończyło dzień na plusie, a pozostałych 11 po czerwonej stronie rynku.

Dla największego polskiego banku PKO BP była to kolejna spadkowa sesja. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 36,14 zł, co stanowi spadek o 1,66%. W trakcie sesji za akcje banku najmniej płacono 36,02 zł. Kurs akcji PKO BP zbliżył się do tegorocznego minimum w okolicach 35,70 zł.

Drugi największy bank Pekao zakończył notowania na lekkim plusie o 0,29%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 104,80 zł.

Czytaj także: Ogromna zmiana w Banku Pekao!

29 listopada poinformowano o rezygnacji dotychczasowego prezesa Banku Pekao i powołaniu jego następcy. Co wiadomo o nowym prezesie banku?   29 listopada po sesji na GPW Bank Pekao SA poinformował, że w tym dniu dotychczasowy prezes banku – Michał Krupiński złożył rezygnację ze swej funkcji. W rezy.. Czytaj
Ogromna zmiana w Banku Pekao!

Kurs akcji mBanku znalazł się dzisiaj na niewielkim minusie, tracąc 0,43%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 372,20 zł.

Alior Bank zakończył sesję spadkiem o 1,34%. W końcówce notowań za akcje banku inwestorzy płacili 29,50 zł.

Wśród warszawskich blue chipów liderem spadków okazał się dzisiaj Santander Bank Polska. Na koniec sesji za akcje banku Santander płacono 275 zł, co stanowi spadek o 2,55%.

Na mocnym minusie zakończył piątkową sesję także CD Projekt, tracąc 2,49%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 262,50 zł.

Kurs akcji PGNiG spadł dzisiaj o 1,58%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 4,62 zł.

KGHM zakończył dzień po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,97%. W końcówce sesji cena akcji spółki wyniosła 89,90 zł.

Spółka Orange straciła dzisiaj 1,08%. Na koniec notowań za akcje Orange płacono 6,39 zł.

Cyfrowy Polsat zakończył natomiast dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,5%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 27,92 zł.

Na piątkowej sesji liderem wzrostów okazał się Lotos. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej inwestorzy płacili 91,68 zł, co stanowi wzrost o 2,3%. W trakcie sesji za akcje Lotosu najwięcej płacono 92 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła sesję na solidnym plusie, zyskując 1,35%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 135,20 zł.

Dla JSW dzisiejsza sesja nie zapowiadała się zbyt ciekawie. W pierwszych godzinach handlu kurs akcji spółki znajdował się pod kreską. Na informację o umowie na dostawę węgla kurs akcji JSW wspiął się do góry i ostatecznie spółka zakończyła sesję wzrostem o 0,97%. W końcówce notowań za akcje JSW płacono 20,90 zł.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzień na lekkim plusie, zyskując 0,18%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 112,40 zł.

Czytaj także: JSW z umową sprzedaży węgla na 1,7 miliarda złotych. Kurs reaguje

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w piątek 29 listopada o podpisaniu istotnej umowy na dostawy koksu do Rumunii. W ciągu najbliższych pięciu lat przyniesie ona JSW ponad półtora miliarda złotych przychodów, co jest nie bez znaczenia dla znajdującej się w coraz większych tarapatach finansowych.. Czytaj
JSW z umową sprzedaży węgla na 1,7 miliarda złotych. Kurs reaguje

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk