• Odbierz prezent
CCC mocno w górę! Cyfrowy Polsat, Orange i Dino też  na zielono. mBank, PKO BP i Pekao w dół. Alior Bank i KGHM na mocnym plusie

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,91%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2073,11 pkt. Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 11 walorów zakończyło notowania na plusie, a pozostałych 9 po czerwonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzień spadkiem o 2,13%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 34,03 zł. Drugi największy bank Pekao stracił natomiast 1,77%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 95,52 zł. Po czerwonej stronie rynku zakończył dzień także mBank, tracąc 0,39%. W końcówce notowań za akcje spółki płacono 353,40 zł.

Alior Bank zakończył sesję wzrostem o 1,22%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 28,14 zł. Santander Polska natomiast zyskał 0,78%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym plusie zakończyła sesję Jastrzębska Spółka Węglowa. Na koniec sesji za akcje JSW płacono 19,63 zł, co stanowi wzrost o 4,03%.

Dzisiejsza sesja była też udana dla KGHM. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 92,90 zł, co stanowi wzrost o 3,41%.

Wśród najmocniej rosnących dzisiaj spółek znalazła się też CCC, zyskując 3,39%. Na koniec sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 112,90 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła dzień wzrostem o 1,03%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 137,40 zł.

Kurs akcji spółki telekomunikacyjnej Orange dzisiaj wzrósł o 0,93%. W końcówce notowań za akcje spółki płacono 7,02 zł. Cyfrowy Polsat też zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,22%.

Na piątkowej sesji wśród największych spółek najmocniej stracił Orlen. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 82,12 zł, co stanowi spadek o 6,3%.

Na sporym minusie zakończyła sesję spółka PGNiG, tracąc 3,41%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 4,30 zł.

Czytaj także: Orlen i Energa. Po co gigantowi paliwowemu przejęcie ryzykownej spółki energetycznej i co to znaczy dla akcjonariuszy?

Już nie tylko Lotos, ale również Energa - informacja o planach przejęcia przez PKN Orlen jednej z najwiekszych spółek energetycznych notowanych na GPW spadła jak grom z jasnego nieba tuż po zakończeniu czwartkowej sesji giełdowej. Chęć odkupienia od akcjonariuszy wszystkich udziałów po 7 złotych za .. Czytaj
Orlen i Energa. Po co gigantowi paliwowemu przejęcie ryzykownej spółki energetycznej i co to znaczy dla akcjonariuszy?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk