• Odbierz prezent
CCC Orange Cyfrowy Polsat Dino PKO BP Alior Bank mBank KGHM

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym plusie o 0,09%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2148,41 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 6 spółek zakończyło dzień na plusie, 12 po czerwonej stronie rynku, a dwie spółki na poziomie wczorajszego zamknięcia. Spółkami tymi były Bank Pekao i PZU.

Wśród największych spółek najmocniej dzisiaj zyskał PKO BP. Na koniec sesji za akcje banku płacono 35,26 zł, co stanowi wzrost o 2,26%.

Po zielonej stronie rynku znalazł się także Alior Bank, zyskując 0,80%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 27,62 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję na plusie o 0,77%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 289 zł. Wśród pozostałych dużych banków jedynie mBank zakończył notowania po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,58%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 378,40 zł.

Lotos zakończył dzisiejsze notowania na sporym plusie o 1,06%. Na koniec notowań cena akcji Lotosu wyniosła 86 zł. PKN Orlen także znalazł się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 0,56%. Na koniec sesji za akcje Orlenu płacono 85,48 zł.

Na plusie znalazła się też spółka Dino, zyskując 0,48%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 167,70 zł. W trakcie sesji najwięcej za akcje Dino płacono 171,50 zł. Tym samym kurs akcji spółki wyznaczył kolejne historyczne maksimum.

FXMAG akcje ccc mocno w dół. orange i cyfrowy polsat na minusie. dino na historycznym maksimum. pko bp i alior bank zyskują, mbank po czerwonej stronie rynku. kghm też traci ccc kurs ccc orange orange polska cyfrowy polsat dino polska pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm gpw wig20 1

 

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła dzisiejsze notowania spółka CCC. Na koniec sesji za akcje CCC płacono 91,75 zł, co stanowi spadek o 3,06%. W trakcie dzisiejszej sesji informowano, że spółka planuje w najbliższym czasie otworzyć w Polsce trzy nowe sklepy e-obuwie. Pomimo tej pozytywnej informacji kurs akcji CCC znalazł się dzisiaj na poziomie najniższym od 2013 r.

FXMAG akcje ccc mocno w dół. orange i cyfrowy polsat na minusie. dino na historycznym maksimum. pko bp i alior bank zyskują, mbank po czerwonej stronie rynku. kghm też traci ccc kurs ccc orange orange polska cyfrowy polsat dino polska pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm gpw wig20 2

Na mocnym minusie zakończył dzisiejszą sesję także Play, tracąc 3%. Na koniec notowań za akcje Play płacono 36,86 zł. Pozostałe największe spółki z branży telekomunikacyjnej też zakończyły dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku. Kurs akcji Cyfrowego Polsatu kontynuował wczorajszy spadek, tracąc 1,44%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 27,40 zł. Spółka Orange zakończyła notowania na niewielkim minusie o 0,47%.

Dwie największe spółki energetyczne zakończyły notowania na sporym minusie. Tauron stracił 2,09%, a PGE 1,75%.

JSW zakończyła notowania spadkiem o 1,81%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 20,56 zł.

Spółka PGNiG zakończyła notowania na minusie o 0,71%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 3,936 zł.

KGHM stracił dzisiaj 0,66%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 96,36 zł.

Czytaj także: Dino Polska ukarana za brak zgody od UOKiK. Wysokość kary może być zaskoczeniem

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w czwartek 23 stycznia poinformował o nałożeniu kary finansowej na spółkę Dino Polska. Wg UOKiK, wchodząca w skład indeksu WIG20 sieć sklepów dopuściła się przejęcia części mienia innej spółki bez uzyskania stosownej zgody. Wymiar kary jest jednak symboliczny .. Czytaj
Dino Polska ukarana za brak zgody od UOKiK. Wysokość kary może być zaskoczeniem


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk