• Odbierz prezent
CCC Orange Cyfrowy Polsat Dino mBank Alior Bank PKO BP KGHM

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,28%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2121,14 pkt.

Dzisiejszą sesję 6 walorów zakończyło na minusie, 13 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był CD Projekt, który zakończył notowania na poziomie piątkowego zamknięcia, wynoszącego 326 zł. Warto jednak wspomnieć, że w trakcie sesji za akcje CD Projekt najwięcej płacono 336 zł, co stanowi najwyższy poziom w historii.

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla największych banków. Bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 0,67%. Na koniec notowań cena akcji PKO BP wyniosła 35,55 zł. Drugi największy bank Pekao natomiast znalazł się po zielonej stronie rynku, zyskując 0,54%. W końcówce sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 101,60 zł. Santander Bank Polska zakończył notowania na lekkim plusie o 0,33%, a mBank o 0,32%. Kurs akcji Alior Banku znalazł się nad kreską o 0,14%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym plusie zakończyła dzisiejszą sesję PGNiG. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 3,67 zł, co stanowi wzrost o 2,35%.

Kurs akcji JSW wzrósł o 2,35%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 18,30 zł.

Play zakończył sesję na solidnym plusie o 1,79%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 35,20 zł. Pozostałe spółki telekomunikacyjne też znalazły się dzisiaj po zielonej stronie rynku. Cyfrowy Polsat zyskał 1,53%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 27,92 zł. Spółka Orange zakończyła notowania na lekkim plusie o 0,41%. W końcówce sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 7,27 zł.

KGHM zakończył dzisiejszą sesję na solidnym plusie o 1,77%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 95,56 zł.

Kurs akcji Dino wzrósł dzisiaj o 1,54%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 164,60 zł.

Liderem spadków okazała się dzisiaj spółka obuwnicza CCC, tracąc 3,21%. Na koniec sesji za akcje CCC płacono 96,50 zł.

Dzisiejszą sesję największe spółki energetyczne zakończyły po czerwonej stronie rynku. Kurs akcji Tauronu spadł o 1,31%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 1,429 zł. PGE straciła 1,24%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,03 zł, co stanowi najniższy poziom w historii.

Czytaj także: Strajk ostrzegawczy w PGG - kurs PGE znów na historycznych minimach

W poniedziałek 17 stycznia we wszystkich kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej odbył się trwający dwie godziny strajk ostrzegawczy. Górnicy domagają się podwyżki, jednocześnie nie zgadzając się na powiązanie wzrostów wynagrodzeń z kondycją finansową spółki. Oprócz tego związkowcy chcą ro.. Czytaj
Strajk ostrzegawczy w PGG - kurs PGE znów na historycznych minimach


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk