• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat Orange Dino mBank Alior Bank PKO BP Pekao KGHM

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,32%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2066,55 pkt. Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 7 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 13 po czerwonej stronie rynku.

Wśród warszawskich  blue chipów, na największym minusie znalazła się dzisiaj spółka obuwnicza CCC. Na koniec sesji za akcje CCC płacono 107,80 zł, co stanowi spadek o 4,52%.

Spółka Lotos też zakończyła dzień na mocnym minusie, tracąc 3,05%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 82 zł.

Santander Bank Polska stracił 2,96%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 275 zł. W trakcie sesji za akcje banku Santander najmniej płacono 273 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzień spadkiem o 0,71%. Na koniec sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 33,79 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył notowania na niewielkim minusie o 0,34%. Alior Bank stracił dzisiaj 0,36%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 28,04 zł.

mBank zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,45%. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 355 zł.

Wśród największych spółek najmocniej zyskała dzisiaj JSW. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 20,52 zł, co stanowi wzrost o 4,53%.

Cyfrowy Polsat zakończył dzień wzrostem o 1,47%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 27,70 zł.

Orange natomiast zakończyła sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 1,07%. Na koniec notowań cena akcji Orange wyniosła 6,945 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła dzień na minusie o 0,66%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 136,50 zł. W trakcie sesji za akcje Dino inwestorzy najmniej płacili 135,70 zł.

KGHM zakończył dzień niewielkim wzrostem, zyskując 0,5%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 93,36 zł.

Czytaj także: PKO BP i Bank Pekao mogą sporo stracić na kredytach frankowych - Haitong Bank obniża rekomendacje dla dwóch czołowych banków

Haitong Bank w swojej najnowszej analizie z piątku 6 grudnia obniżył rekomendacje dla dwóch czołowych polskich banków. Szczególnie mocno obniżono perspektywy dla PKO BP, którego rekomendacja z dotychczasowego „kupuj” została zmieniona na „sprzedaj”. Bank Pekao uzyskał zaś rekomendację neutralną, zmi.. Czytaj
PKO BP i Bank Pekao mogą sporo stracić na kredytach frankowych - Haitong Bank obniża rekomendacje dla dwóch czołowych banków


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk