• Odbierz prezent
CCC Santander Orlen Lotos KGHM Cyfrowy Polsat GPW

Pierwszą w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 4,95%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1581,05 pkt. mWIG40 zyskał 4,86%, a sWIG80 2,89%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 4,77%.

 

CCC liderem wzrostów

Wśród warszawskich blue chipów nie brakowało dzisiaj spółek, które zakończyły sesję dwucyfrowymi wzrostami. Liderem wzrostów okazała się spółka obuwnicza CCC, która w ostatnim miesiącu mocno traciła. Na dzisiejszej sesji kurs akcji CCC wzrósł o 14,84%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 33,19 zł.

Wykres CCC

Spółka odzieżowa LPP, wokół której też w ostatnim czasie przeważał negatywny sentyment, też zakończyła dzisiejszy dzień na sporym plusie. Na koniec notowań za akcje LPP płacono 5150 zł, co stanowi wzrost o 7,61%.

 

Santander, Alior Bank i mBank mocno w górę

Wśród banków najmocniej zyskał dzisiaj Santander Bank Polska. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 172,90 zł, co stanowi wzrost o 13,38%. Alior Bank zakończył sesję wzrostem o 8,43%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 12,74 zł. mBank zyskał 4,78%. W końcówce sesji za akcje banku płacono 228 zł. Bank PKO zakończył notowania na plusie o 3,8%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 22,68 zł. Kurs akcji Banku Pekao wzrósł o 6,78%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 57,02 zł.

 

Lotos, Orlen i KGHM na solidnym plusie

Największa spółka energetyczna PGE zakończyła sesję wzrostem o 10,81%. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 4,488 zł. Tauron zyskał 2,41%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 1,1880 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała też akcjom spółek paliwowych. Kurs akcji Lotosu wzrósł o 9,82%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 65,10 zł. Orlen zyskał 4,83%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 63,80 zł.

Wśród najmocniej rosnących spółek znalazł się też dzisiaj KGHM. Na koniec sesji za akcje KGHM inwestorzy płacili 65 zł, co stanowi wzrost o 9,72%.

CD Projekt zakończył sesję wzrostem o 7,14%. Na zamknięciu cena akcji największej spółki z branży gier wyniosła 318,20 zł.

 

Cyfrowy Polsat czerwoną wisienką

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 jedyną czerwoną wisienką był dzisiaj Cyfrowy Polsat. Spółka zakończyła sesję na minusie o 1,48%. Na koniec notowań za akcje Cyfrowego Polsatu inwestorzy płacili 24 zł. Pozostałe spółki z branży telekomunikacyjnej zakończyły dzień po zielonej stronie rynku. Spółka Orange zyskała 2,36%, a Play 1,29%.

 

Czytaj także: Epidemia uderza w rynek nieruchomości? Dom Development ze spadkiem sprzedaży i najprawdopodobniej bez dywidendy

Pandemia koronawirusa uderzyła w wiele sektorów gospodarki, do których bez wątpienia można zaliczyć rynek deweloperów nieruchomości. Problemy nie ominęły jednej z czołowych spółek deweloperskich na warszawskiej giełdzie, jaką jest Dom Development. Spółka opublikowała w poniedziałek 6 kwietnia wyniki.. Czytaj
Epidemia uderza w rynek nieruchomości? Dom Development ze spadkiem sprzedaży i najprawdopodobniej bez dywidendy

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk