• Odbierz prezent
CCC PGNiG JSW Millennium Getin Idea Bank Pekao PKO BP PZU Red Dev Studio

W pierwszych godzinach czwartkowej sesji na GPW dominuje kolor zielony. Obecnie indeks WIG20 rośnie o 0,55%. Indeks szerokiego rynku WIG rośnie natomiast o 0,50%.

Spośród największych spółek liderem wzrostu jest na dzisiaj spółka obuwnicza CCC, która także wczorajszą sesję zakończyła na mocnym plusie. Cena akcji CCC obecnie wynosi 135,70 zł, co stanowi wzrost o 4,23%.

Wśród spółek, które najmocniej dzisiaj rosną, znajduje się PGE, która wczoraj była liderem spadków. Obecnie cena akcji tej spółki rośnie o 4%. Wśród najbardziej rosnących spółek w pierwszej połowie czwartkowej sesji znajdują się także akcje KGHM (+1,90%) i PGNiG (+1,65%).

Na dzisiejszej sesji cena akcji JSW oscyluje wokół poziomu wczorajszego zamknięcia, skłaniając się ku zielonej stronie rynku. Obecnie inwestorzy płacą za akcję JSW 23,34 zł.

Wśród warszawskich blue chipów tylko cztery spółki znajdują się na lekkim minusie, ale te spadki nie przekraczają 1%. Wśród z nich znalazły się największe polskie banki PKO i Pekao. Kurs akcji Pekao spada o 0,8%. Cena akcji PKO BP znalazła się na minusie w okolicach 0,7%. Akcje największego polskiego ubezpieczyciela PZU są notowane na symbolicznym minusie 0,21%.

W pierwszej połowie czwartkowej sesji wzrosty nie omijają także mniejszych spółek. Cena akcji Idea Banku rośnie o 3,87%. Obecnie inwestorzy  płacą za akcję Idea Banku 2,55 zł. Getin Noble Bank rośnie dzisiaj o 2,24%. Wśród spółek z grupy Leszka Czarneckiego liderem wzrostów na wtorkowej sesji jest Getin Holding, którego akcje zyskują 5,5%.

W trakcie dzisiejszej sesji wzrost nie ominął także Banku Millennium, którego cena akcji rośnie o 0,76%. Obecnie inwestorzy płacą za akcję Millennium 6 zł.

W trakcie dzisiejszej sesji odbywa się debiut spółki Red Dev Studio na rynku NewConnect. Obecnie kurs akcji spółki wynosi 2,21 zł, co stanowi wzrost o ponad 16%.

Czytaj także: Red Dev Studio debiutuje na GPW - od crowdfundingu do NewConnect

W czwartek 26 września kolejna spółka gamingowa, jaką jest Red Dev Studio, zadebiutowała na małym parkiecie warszawskiej giełdy. Jednocześnie jest to pierwsza polska spółka, która po zbiórce funduszy w formie crowdfundingu zdecydowała się na debiut na NewConnect.   Spółka zadebiutowała na NewConn.. Czytaj
Red Dev Studio debiutuje na GPW - od crowdfundingu do NewConnect


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk