• Odbierz prezent
CCC KGHM PKO BP Pekao mBank Cyfrowy Polsat Dino Orange Tauron

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się spadkiem dla większości spółek. Wartość indeksu WIG20 wyniosła na zamknięciu 2152,50 pkt, stanowi spadek o 0.96%. Indeks szerokiego rynku WIG obniżył się o 0,82%.

Na koniec dzisiejszej sesji wśród największych spółek liderem spadku okazała się spółka obuwnicza CCC. W pierwszej godzinie handlu na wtorkowej sesji kurs akcji spółki znajdował się na niewielkim plusie. W dalszej części sesji jednak osunął się w dół, kończąc dzień spadkiem o 4,19%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 132,50 zł. W trakcie sesji najmniej płacono za akcje spółki 131,60 zł.

FXMAG akcje ccc liderem spadków. kghm też mocno w dół. pko bp, pekao, mbank na czerwono. cyfrowy polsat, dino i orange też na minusie. tauron nadal na dużym plusie ccc kurs ccc kghm akcje kghm kurs kghm pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao mbank cyfrowy polsat orange dino polska tauron gpw wig20 wig 1

 

Na mocnym minusie zakończyła sesję spółka KGHM, której cena akcji na zamknięciu wyniosła 77,24 zł, co stanowi spadek o 3,45%. Kurs akcji coraz bardziej zbliża się do tegorocznego minimum w okolicach 72 zł, które zostało osiągnięte w sierpniu i wrześniu.

FXMAG akcje ccc liderem spadków. kghm też mocno w dół. pko bp, pekao, mbank na czerwono. cyfrowy polsat, dino i orange też na minusie. tauron nadal na dużym plusie ccc kurs ccc kghm akcje kghm kurs kghm pko bp akcje pko bp pekao akcje pekao mbank cyfrowy polsat orange dino polska tauron gpw wig20 wig 2

 

Wśród spółek, które zakończyły dzisiejszą sesję na sporym minusie, znalazła się także spółka Dino Polska, znana ze swej sieci sklepów. Na zamknięciu sesji cena akcji Dino wyniosła 153,20 zł, co stanowi spadek o 2,42%.

Po zielonej stronie rynku zakończyły sesję jedynie cztery spółki. Najmocniej w dzisiejszym dniu wzrosła spółka energetyczna Tauron, która dzień wcześniej przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Pozostałe spółki, które zakończył wtorkową sesję na plusie to Lotos (+0,88%), Play (+0,58%) i Play (+0,10%).

Wszystkie banki z WIG20 zakończyły dzisiejszą sesję na minusie. Wśród nich największym spadkiem zakończył sesję Alior Bank. W pierwszej połowie sesji kurs akcji Alior Banku rósł o ponad 1%, jednak w dalszej części dnia osunął się w dół. Ostatecznie na zamknięciu sesji cena akcji banku wyniosła 38,02 zł, co stanowi spadek o 2,06%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 1,2%. Na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 38,85 zł. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję spadkiem o 0,78%. Na koniec sesji za akcję Pekao płacono 101,60 zł.

mBank zakończył dzisiejszą sesję spadkiem o 0,75%. Cena akcji na zamknięciu wyniosła 345 zł. W trakcie sesji za akcję mBanku inwestorzy najmniej płacili 336,60 zł. Najwyższa cena w ciągu dnia wyniosła 350 zł.

Santander Bank Polska zakończył dzisiejszą sesję na poziomie 312 zł, co stanowi spadek o 0,51 zł.

Spadki nie ominęły także spółki Cyfrowy Polsat. Na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 26,08 zł. Stanowi to spadek o 1,29%. W trakcie sesji najmniej za akcję Cyfrowego Polsatu płacono 25,80 zł.

Spółka Orange straciła dzisiaj 1,18%. Na zamknięciu sesji cena akcji spółki wyniosła 5,46 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk