• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat Orange Dino PKO BP mBank Pekao Alior Bank KGHM

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,4% Wartość indeksu największych spółek wyniosła 2188,24 pkt. Wśród spółek należących do WIG20, 7 walorów zakończyło sesję na minusie, a pozostałych 13 po zielonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył notowania na solidnym plusie, zyskując 1,36% Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 38,62 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao przez większą część dzisiejszej sesji utrzymywał się pod kreską, jednak w końcówce notowań powędrował do góry. Ostatecznie zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,05%. Na koniec sesji za akcje Pekao inwestorzy płacili 104,40 zł.

mBank zakończył dzień wzrostem o 1,25%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 389,2 zł. W trakcie sesji za akcje mBanku najwięcej płacono 390 zł.

Santander Bank Polska też zakończył sesję na solidnym plusie, zyskując 1,52%. W końcówce notowań za akcje banku inwestorzy płacili 294,80 zł. W trakcie sesji najwyższa cena akcji banku Santander wyniosła 297 zł.

Alior Bank natomiast znalazł się dzisiaj po czerwonej stronie rynku. Na koniec sesji za akcje banku płacono 30,44 zł, co stanowi spadek o 1,62%

Na sporym minusie zakończył sesję także KGHM, który dzisiaj stracił 1,61%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 90,42 zł.

Spółka Dino Polska też zakończyła dzień po czerwonej stronie rynku. Na koniec sesji cena akcji Dino wyniosła 134 zł, co stanowi spadek o 1,47%.

Spółka telekomunikacyjna Orange zakończyła sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,53%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,63 zł. Na symbolicznym minusie znalazł się także Cyfrowy Polsat, tracąc 0,21%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 28,60 zł. Play natomiast zakończył dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,19%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 32 zł.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzień na lekkim plusie o 0,27%. Na koniec sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 112,80 zł.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W drugim odcinku komentujemy największe IPO wszech czasów i dużo więcej:


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk