• Odbierz prezent
CCC i Orange mocno w dół. Cyfrowy Polsat w górę. mBank i Alior Bank na zielono. PKO BP i Pekao też zyskują. Dino bez większych zmian. KGHM spada

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym minusie o 0,02%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2131,85 pkt. Wśród warszawskich blue chipów, 9 spółek zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 11 po czerwonej stronie rynku.

Bank PKO BP zakończył notowania na lekkim plusie, zyskując 0,23%. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 35,27 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao wzrósł dzisiaj  o 0,8%. W końcówce notowań za akcje Pekao inwestorzy płacili 100,30 zł.

Po zielonej stronie rynku zakończyły sesję także mBank i Alior Bank, zyskując 0,98%. Santander Bank Polska natomiast znalazł się dzisiaj na minusie, tracąc 0,86%.

Na dzisiejszej sesji wśród warszawskich blue chipów najmocniej zyskał CD Projekt. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 268,10 zł, co stanowi wzrost o 2,09%.

Największy polski ubezpieczyciel PZU też zakończył notowania na solidnym plusie, zyskując 1,34%. Na koniec sesji za akcje PZU płacono 40,10 zł.

Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat wzrósł dzisiaj o 1,28%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,50 zł.

Dzisiejszą sesję na największym minusie zakończył KGHM. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 95,50 zł, co stanowi spadek o 2,31%.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazła się też spółka obuwnicza CCC, kończąc notowania na minusie o 1,94%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 106,40 zł.

Orange Polska też zakończyła sesję na sporym minusie, tracąc 1,87%. W końcówce notowań za akcje Orange inwestorzy płacili 7,36 zł. Haitong Bank w swym raporcie z 17 grudnia obniżył rekomendację dla Orange z „neutralnie” do „sprzedaj” z ceną docelową 5,40 zł.

FXMAG akcje ccc i orange mocno w dół. cyfrowy polsat w górę. mbank i alior bank na zielono. pko bp i pekao też zyskują. dino bez większych zmian. kghm spada ccc, kurs ccc, cyfrowy polsat, pko bp, akcje pko bp, pekao, akcje pekao, dino polska, orange, orange polska, mbank, akcje mbank, alior bank, akcje alior bank, kghm, gpw, wig20 1

 

Po czerwonej stronie rynku znalazły się dzisiaj spółki energetyczne. Kurs akcji Tauronu spadł o 1,82%. PGE zakończyła sesję na  minusie o 1,61%.

Najdroższa na warszawskiej giełdzie spółka LPP zakończyła dzień spadkiem o 1,8%. Na zamknięciu cena akcji LPP wyniosła 8725 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła notowania na niewielkim minusie o 0,43%. Na koniec sesji za akcje Dino inwestorzy płacili 137,80 zł.

 

Jeśli myślisz o rozpoczęciu przygody z rynkami, koniecznie zapoznaj się z naszym kursem analizy technicznej! Jeden z nich znajdziesz tutaj:


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk