• Odbierz prezent
CCC i LPP mocno w górę, Orlen też zyskuje. Tauron i PGE na sporym minusie. CD Projekt ofiarą ataku hakerskiego

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,54%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1941,60 pkt. Lepiej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 zyskał 0,09%, a sWIG80 0,21%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,33%.

 

LPP i CCC mocno w górę

Wśród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazała się spółka LPP, zyskując 3,77%. Na koniec notowań za akcje znanej spółki odzieżowej inwestorzy płacili 7980 zł.

Spółka obuwnicza CCC też zakończyła dzisiejszą sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu akcje CCC kosztowały 101,90 zł, co stanowi wzrost o 3,08%.

Orlen zyskał 0,77%. W końcówce sesji za akcje koncernu paliwowego płacono 60,42 zł.

 

PKO BP i Pekao na czerwono, Alior Bank po zielonej stronie rynku

Na akcjach dużych banków panowały mieszane nastroje. Bank PKO BP zakończył dzień na lekkim minusie o 0,32%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 28,08 zł. Kurs akcji Pekao spadł o 1,22%. Na koniec notowań za akcje Pekao płacono 64,70 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 190,10 zł. Alior Bank zakończył dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,26%. W końcówce sesji akcje banku kosztowały 17,28 zł.

 

Tauron i PGE w dół, CD Projekt traci najmocniej

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom z branży energetycznej. Kurs akcji Tauronu spadł o 3,59%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 2,79 zł. PGE straciła 2%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 6,75 zł.

Liderem spadków okazał się jednak CD Projekt. Kurs akcji znanej spółki z branży gier spadł o 5,69%. Na zamknięciu akcje CD Projekt kosztowały 270 zł. Inwestorów zmartwiła informacja o ataku hakerskim, który dotknął firmę.

Czytaj także: CD Projekt zhackowany - co gorszego może jeszcze się wydarzyć?

Co złego może jeszcze przydarzyć się CD Projekt? To pytanie, które w ostatnich tygodniach zadaje sobie wielu graczy, akcjonariuszy i obserwatorów rynku. Po niezbyt udanej premierze Cyberpunka 2077, problemach z wersją na konsole starszej generacji, akcji zwrotu pieniędzy niezadowolonym klientom i ki.. Czytaj
CD Projekt zhackowany - co gorszego może jeszcze się wydarzyć?

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk