• Odbierz prezent
Gino Rossi CCC spółki

Dwie znane spółki obuwnicze zawarły umowę dotyczącą strategicznej współpracy. Jak wyglądają szczegóły dotyczące zawartej umowy? Jakie korzyści ze współpracy odniesie Gino Rossi?

 

18 września spółka Gino Rossi opublikowała komunikat dotyczący podpisania umowy o strategicznej współpracy z Grupą CCC. 17 września obie znane spółki z branży obuwniczej podpisały umowę dotyczącą współpracy biznesowej oraz licencji. Jak informuje spółka w komunikacie, umowa ma na celu zwiększenie zakresu dystrybucji towarów i marki Gino Rossi na obecnych i nowych rynkach, uregulowanie zasad współpracy w ramach kanałów sprzedaży prowadzonych przez spółki z grupy CCC, w tym eObuwie, oraz zapewnić pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych Gino Rossi. W ramach umowy Gino Rossi i jej spółka zależna - GR Trade Mark Sp. z o.o. udzieliły CCC licencji i zgody na udzielenie przez CCC sublicencji na korzystanie ze znaków towarowych i oznaczeń Gino Rossi, w tym produkcję towarów z ich wykorzystaniem. Spółka CCC zobowiązała się do zakupu towarów wyprodukowanych przez Gino Rossi.

 

Korzyści Gino Rossi ze współpracy

Jak informuje dalszy ciąg komunikatu, marka Gino Rossi wejdzie na wszystkie rynki, na których obecne jest CCC. Dotyczy to dystrybucji zarówno w kanale stacjonarnym, jak i e-commerce. Dedykowane kolekcje pod marką Gino Rossi będą  sprzedawane między innymi w Polsce i Czechach w około 200 sklepach stacjonarnych CCC.

Sprzedaż produktów Gino Rossi w ramach współpracy z CCC obejmie 22 kraje Europy i Rosję. Od pierwszej połowy 2019 r. produkty pod marką Gino Rossi sprzedawane będą również do Dubaju i innych rejonów Bliskiego Wschodu.

Obuwie i torby będą produkowane w zakładach Gino Rossi w Słupsku lub Elblągu.

Gino Rossi w zamian za udzielenie licencji, otrzyma od CCC wynagrodzenie, którego wysokość będzie zależeć od rocznej wartości sprzedaży netto towarów oznaczonych marką Gino Rossi. Wynagrodzenie będzie kwartalne.

Towary wyprodukowane przez Gino Rossi będą sprzedawane i reklamowane przez CCC na nowych rynkach. W okresie pierwszych dwóch lat, począwszy od 1 stycznia 2019 r., Grupa CCC jest zobowiązana do minimalnego łącznego zakupu towarów na poziomie 300.000 par lub sztuk towarów. W 2019 r. będzie to 120.000 sztuk lub par, a w 2020 r. 180.000. Jeśli współpraca między spółkami będzie się układać, będą mogły zwiększyć wolumen zamówień do 500.000 par lub sztuk towarów rocznie.

Umowa została zawarta na 3 lata. Po upływie tego okresu będzie mogła ulec przedłużeniu na 4 kolejne okresy 3-letnie.

Gino Rossi szacuje, że przychody spółki z zawartej umowy wyniosą w 2019 r. od 15 mln zł do 18 mln zł, natomiast w latach 2019-2020 osiągną one 36-40 mln zł.

 

Reakcja rynku

W odpowiedzi na komunikat o nawiązaniu nowej współpracy kurs akcji Gino Rossi wzrósł na dzisiejszej sesji na GPW o ponad 40%.

FXMAG akcje ccc i gino rossi rozpoczną współpracę gino rossi ccc spółki akcje gpw 1

Wykres Gino Rossi - źródło: TradingView.com

 

Mniejszym entuzjazmem zareagowali akcjonariusze spółki CCC, w trakcie dzisiejszej sesji na GPW kurs akcji ulega niewielkim wahaniom.

FXMAG akcje ccc i gino rossi rozpoczną współpracę gino rossi ccc spółki akcje gpw 2

Wykres CCC - źródło: TradingView.com

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk