• Odbierz prezent
CCC i Dino w dół. Cyfrowy Polsat też na czerwono. mBank na minusie. Orange w górę. PKO BP i Pekao na zielono. JSW zaskoczyła rynek

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0,85%. Na koniec dnia wartość indeksu największych spółek wyniosła 2183,25 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,69%.

Wśród największych spółek, 7 walorów zakończyło sesję na minusie, natomiast pozostałych 13 po zielonej stronie rynku.

W poniedziałek liderem wzrostu okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa. Spółka zakończyła sesję dwucyfrowym wzrostem, wynoszącym 16,34%. Na koniec sesji cena akcji JSW wyniosła 22,14, co stanowi dzisiejsze maksimum.

FXMAG akcje ccc i dino w dół. cyfrowy polsat też na czerwono. mbank na minusie. orange w górę. pko bp i pekao na zielono. jsw zaskoczyła rynek jsw,akcje jsw,ccc,kurs ccc,dino polska,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,cyfrowy polsat,orange,mbank,akcje mbank,gpw,wig20,wig 1

 

Mocnym wzrostem zakończyła dzisiejszą sesję także spółka KGHM, która zyskała 3,45%. Na zamknięciu cena akcji znanego koncernu miedziowego wyniosła 80,98 zł. Najwyższa cena, którą w trakcie sesji płacono za akcje spółki, wyniosła 81,40 zł. Już niewiele brakuje do wrześniowego maksimum w okolicach 84 zł.

FXMAG akcje ccc i dino w dół. cyfrowy polsat też na czerwono. mbank na minusie. orange w górę. pko bp i pekao na zielono. jsw zaskoczyła rynek jsw,akcje jsw,ccc,kurs ccc,dino polska,pko bp,akcje pko bp,pekao,akcje pekao,cyfrowy polsat,orange,mbank,akcje mbank,gpw,wig20,wig 2

 

Wśród spółek z WIG20, dzisiejszą sesję na mocnym plusie zakończyła także spółka Orange, zyskując 2,79%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 5,90 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Na dzisiejszej sesji największy polski bank PKO BP zyskał 1,2%. Na koniec sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 38,09 zł. Kurs akcji drugiego największego polskiego banku Pekao wzrósł natomiast o 1,22%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 107,80 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Po czerwonej stronie rynku zakończył sesję mBank, który stracił 0,85%. Na koniec sesji za akcje mBanku inwestorzy płacili 375 zł.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła dzisiejszą sesję spółka Dino Polska. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 145,20 zł, co stanowi spadek o 3,46%. Na sporym minusie zakończyła też sesję spółka obuwnicza CCC, która dzisiaj straciła 2,95%. Na koniec sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 125,20 zł. Warto wspomnieć, że w tym dniu informowano o nowym sklepie CCC w Słowenii.

Czytaj także: CCC w Słowenii z pierwszym takim sklepem

21 października poinformowano, że spółka obuwnicza CCC otworzyła nowy sklep za granicą. Znajduje się on w Słowenii. W najbliższym czasie spółka planuje otwarcie kolejnych sklepów w tym kraju. Wzrasta powierzchnia handlowa i sprzedaż CCC w Słowenii.   21 października poinformowano, że spółka obuwni.. Czytaj
CCC w Słowenii z pierwszym takim sklepem

Na dzisiejszej sesji na minusie znalazła się także spółka odzieżowa LPP, która straciła 1,12%. Na koniec dnia cena akcji LPP wyniosła 7935 zł.

Poniedziałkową sesję po czerwonej stronie rynku zakończyła także spółka Lotos, tracąc 1,17%. Spółka CD Projekt skończyła dzień na minusie o 0,85%, a Cyfrowy Polsat o 0,80%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk