• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat mBank Pekao Alior Bank PKO BP Dino Orange KGHM

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,68%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2142,54 pkt. Wśród warszawskich blue chipów, 12 spółek zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 8 po czerwonej stronie rynku.

Wśród największych spółek najmocniej zyskał mBank. Kurs akcji banku wzrósł dzisiaj o 4,17%. Na koniec sesji za akcje mBanku inwestorzy płacili 389,80 zł. Wzrostom sprzyjały nowe informacje dotyczące potencjalnego nabywcy większościowego pakietu akcji banku.

Czytaj także: Przejęcie mBanku: PKO BP zyskał poważnego konkurenta. Tym razem prosto z Wall Street

Pojawił się kolejny kandydat na przejęcie mBanku od niemieckiego Commerzbanku, tym razem pochodzący zza oceanu. Jest nim notowany na nowojorskim parkiecie amerykański fundusz Apollo Global Management. Po PKO BP, banku ING i austriackim Erste Group jest to kolejny chętny na wykupienie udziałów mBanku.. Czytaj
Przejęcie mBanku: PKO BP zyskał poważnego konkurenta. Tym razem prosto z Wall Street

Na mocnym plusie zakończył sesję także CD Projekt. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 280 zł, co stanowi wzrost o 3,67%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na lekkim minusie o 0,26%. Na koniec notowań cena akcji PKO BP wyniosła 34,67 zł. Drugi największy bank Pekao natomiast zakończył dzisiejszy dzień na solidnym plusie, zyskując 1,15%. W końcówce notowań za akcje Pekao płacono 101,25 zł. Santander Bank Polska zakończył sesję wzrostem o 1,48%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 301,40 zł. Alior Bank natomiast znalazł się dzisiaj po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,99%. Na koniec sesji za akcje Alior Banku płacono 28,02 zł.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła sesję spółka telekomunikacyjna Orange. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 7,05 zł, co stanowi spadek o 1,47%. Spółka Play także zakończyła notowania na sporym minusie, tracąc 1,29%. Na koniec sesji cena akcji Play wyniosła 33,68 zł. Wśród spółek z branży telekomunikacyjnej jedynie Cyfrowy Polsat zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,22%.

Dzisiejsza sesja była udana dla spółek z branży paliwowej. Kurs akcji Lotosu wzrósł o 1,81%. Orlen natomiast zyskał 1,24%.

Spółka obuwnicza CCC zyskała dzisiaj 0,75%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 107,40 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła notowania na niewielkim minusie o 0,49%. Na koniec sesji za akcje Dino płacono 141,30 zł.

KGHM zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,02%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 95 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk