• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat Tauron Lotos PKO BP Pekao

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na lekkim minusie o 0,17%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1796,04 pkt. mWIG40 stracił 0,62%. Najlepiej wypadł indeks małych spółek sWIG80, który zyskał 0,45%.

 

CCC liderem wzrostów, Cyfrowy Polsat mocno w górę

Na piątkowej sesji wśród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazała się spółka obuwnicza CCC, zyskując 4,48%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 63 zł. Poprzedniego dnia spółka poinformowała o uruchomieniu swej aplikacji mobilnej w Rumunii.

Cyfrowy Polsat też zakończył dzisiejszą sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 7,225 zł. Wzrostowi kursu akcji Cyfrowego Polsatu sprzyjała informacja o wprowadzeniu do oferty detalicznej sprzedaży paneli fotowoltaicznych.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat wchodzi w fotowoltaikę - panele słoneczne będzie można kupić w salonach Plusa i Polsatu. Kurs rośnie

Istny boom na fotowoltaikę nie umknął uwadze spółkom należącym do jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza. Grupa kapitałowa Polsat wprowadzi do swojej oferty detalicznej panele słoneczne, które będą sprzedawane w salonach stacjonarnych Cyfrowego Polsatu i Plusa. Na piątkowej sesji akcje wc.. Czytaj
Cyfrowy Polsat wchodzi w fotowoltaikę - panele słoneczne będzie można kupić w salonach Plusa i Polsatu. Kurs rośnie

 

PKO BP i Pekao w dół, Santander na plusie

Największy bank PKO BP stracił 2,09%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 23,40 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył dzień na minusie o 1,63%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 55,38 zł.

mBank stracił 1,57%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 212,60 zł.

Alior Bank natomiast zakończył dzień na plusie o 0,68%. Wśród największych banków najlepiej wypadł Santander Bank Polska, który zyskał 1,09%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 166,40 zł.

 

Lotos i PGE na sporym minusie, Tauron po zielonej stronie rynku

Liderem spadków był dzisiaj Lotos, który stracił 3,15%. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej inwestorzy płacili 57,72 zł.

PGE też zakończyła dzień na sporym minusie. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 5,686 zł, co stanowi spadek o 2,62%.

Tauron natomiast zakończył dzień na solidnym plusie, zyskując 2,38%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 2,49 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk