• Odbierz prezent
CCC czerwoną wisienką. Orlen i Lotos w górę. CD Projekt największą spółką na GPW. Podsumowanie sesji

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 1%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1506,48 pkt. mWIG40 zakończył sesję symbolicznie nad kreską o 0,03%. sWIG80 zyskał 0,27%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,76%.

Wśród warszawskich blue chipów 6 spółek zakończyło dzisiejsze notowania na czerwono, a pozostałych 14 po zielonej stronie rynku.

 

Lotos liderem wzrostów

Liderem wzrostów okazał się dzisiaj Lotos. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 59,28 zł, co stanowi wzrost o 8,29%. Orlen natomiast zakończył sesję na plusie o 1,1%. Na koniec notowań za akcje Orlenu inwestorzy płacili 60,86 zł.

Była to kolejna udana sesja dla spółek paliwowych. Pozytywnemu sentymentowi wśród inwestorów nadal sprzyjają czwartkowa informacja o wzroście w marcu modelowej marży downstream  do 15 USD za baryłkę z  poziomu okolic 10 USD miesiąc wcześniej, a także wypowiedź Donalda Trumpa nakłaniająca Arabię Saudyjską i Rosję do zawarcia porozumienia w sprawie zmniejszenia wydobycia ropy naftowej.

Warto też wspomnieć, że Orlen dzisiaj poinformował, że przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na środki higieny i ochrony oraz na sprzęt medyczny w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Santander i Alior Bank na czerwono, mBank zieloną perełką

Nie najlepiej dzisiaj wypadły największe banki. Wśród nich liderem spadków okazał się Santander Bank Polska, tracąc 3,42%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 152,50 zł. Bank Pekao natomiast zakończył dzisiejszą sesję na minusie o 1,15%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 53,40 zł. Alior Bank też znalazł się dzisiaj po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,93%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 11,75 zł. Bank PKO BP zakończył sesję na symbolicznym plusie o 0,09%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 21,85 zł. mBank natomiast zakończył dzień wzrostem o 1,87%. Na koniec sesji za akcje mBanku inwestorzy płacili 217,60 zł.

 

Play mocno w górę, Orange i Cyfrowy Polsat też na plusie

Dzisiejsza sesja sprzyjała największym spółkom z branży telekomunikacyjnej. Kurs akcji Play wzrósł o 3,22%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 29,48 zł. Spółka Orange zyskała 1,63%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 5,925 zł. Cyfrowy Polsat zakończył sesję na plusie o 1,5%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 24,36 zł.

 

CD Projekt największą spółką

Spółka Dino zakończyła dzisiejszą sesję na mocnym plusie, zyskując 3,47%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 164,20 zł.

Na solidnym plusie znalazł się dzisiaj też CD Projekt, który w ostatnim czasie zasłynął z faktu, że jest obecnie spółką o największej kapitalizacji na warszawskiej giełdzie, prześcigając nawet największy polski bank PKO BP. Na koniec sesji za akcje znanej spółki z branży gier płacono 297 zł, co stanowi wzrost o 3,2%.

 

CCC wśród czerwonych wisienek

Wśród czerwonych wisienek dzisiejszej sesji znalazł się największy polski ubezpieczyciel PZU, tracąc 1,73%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 29,48 zł.

Po czerwonej stronie rynku znalazła się po raz kolejny spółka obuwnicza CCC, której nie sprzyjają nastroje wokół całej branży w epoce koronawirusa, a także przedstawione wczoraj słabe wyniki za ostatni kwartał.

JSW też zakończyła dzisiejszą sesję pod kreską, tracąc 0,54%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 11,965 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk