• Odbierz prezent
CCC Cyfrowy Polsat Orange Dino mBank Alior Bank PKO BP KGHM

Pierwszą w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 7,87%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1625,99 pkt.

Wszystkie spółki należące do indeksu WIG20 zakończyły dzisiejsze notowania na większym lub mniejszym minusie. Nie brakowało spółek, które zaliczyły dzisiaj dwucyfrowe spadki.

Najmocniej stracił mBank. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 263,60 zł, co stanowi spadek o 12,66%. Po raz ostatni kurs akcji mBanku znajdował się tak nisko w 2012 r.

FXMAG akcje ccc, cyfrowy polsat, orange i dino na czerwono. mbank, alior bank i pko bp mocno w dół. kghm też dużo traci. dwucyfrowe spadki na gpw! ccc kurs ccc akcje ccc cyfrowy polsat orange orange polska dino polska pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm wig20 gpw 1

 

Wśród liderów spadków znalazł się też dzisiaj Alior Bank, tracąc 11,81%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 18,15 zł. Tym samym kurs akcji Alior Banku wyznaczył kolejne historyczne minimum.

Pozostałe największe banki też zakończyły sesję na mocnym minusie. Kurs akcji Santander Bank Polska spadł o 9,60%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 228 zł. Bank PKO BP zakończył dzień spadkiem o 9,47%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 27,72 zł. Bank Pekao też znalazł się dzisiaj na dużym minusie, tracąc 8,23%. Na koniec notowań za akcje Pekao inwestorzy płacili 82,30 zł.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazła się też dzisiaj CCC. Na koniec notowań za akcje znanej spółki obuwniczej płacono 64 zł, co stanowi spadek o 11,48%. W trakcie sesji za akcje CCC inwestorzy najmniej płacili 63zł. Po raz ostatni tak nisko kurs akcji spółki znajdował się w 2013 r.

FXMAG akcje ccc, cyfrowy polsat, orange i dino na czerwono. mbank, alior bank i pko bp mocno w dół. kghm też dużo traci. dwucyfrowe spadki na gpw! ccc kurs ccc akcje ccc cyfrowy polsat orange orange polska dino polska pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm wig20 gpw 2

 

KGHM też zakończył dzisiejszą sesję dwucyfrowym spadkiem, tracąc 11,09%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 62,20 zł. W trakcie sesji za akcje KGHM najmniej płacono 60,94 zł.

JSW straciła 9,75%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 12,50 zł. Notowaniom JSW nie sprzyjała ostatnia rekomendacja wydana przez analityków.

Kurs akcji PGNiG spadł dzisiaj o 9,41%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 2,676 zł. Tym samym kurs akcji PGNiG znalazł się w okolicach minimum z 2010 r.

FXMAG akcje ccc, cyfrowy polsat, orange i dino na czerwono. mbank, alior bank i pko bp mocno w dół. kghm też dużo traci. dwucyfrowe spadki na gpw! ccc kurs ccc akcje ccc cyfrowy polsat orange orange polska dino polska pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm wig20 gpw 3

 

Spółka Dino zakończyła sesję na minusie o 6,96%. Na koniec notowań za akcje Dino płacono 145,60 zł.

Kurs akcji Play spadł o 5,01%. Na zamknięciu cena akcji Play wyniosła 30,36 zł. Cyfrowy Polsat stracił 6,55%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 23,96 zł. Spółka Orange zakończyła sesję na minusie o 4,92%. Na koniec sesji cena akcji Orange wyniosła 6,275 zł.

Wśród warszawskich blue chipów najmniej straciły spółki paliwowe. Lotos zakończył sesję na minusie o 4,26%. Najlepiej wypadł dzisiaj Orlen, kończąc sesję pod kreską o 0,18%. Notowaniom spółki sprzyja spadek ceny ropy, dzięki czemu Orlen mógłby taniej pozyskiwać surowiec.

Czytaj także: JSW - sprzedawaj i trzymaj się z daleka. Analitycy ustalili cenę docelową akcji poniżej historycznych minimów

Jastrzębska Spółka Węglowa od początku 2018 r. znajduje się w bardzo mocnym trendzie spadkowym, zaś aktualną sytuację spółki dodatkowo pogarsza globalna panika na giełdach, która również pogłębia spadki akcji JSW. Jak wynika z najnowszej rekomendacji analityków Ipopema Securities, na wyjście z trend.. Czytaj
JSW - sprzedawaj i trzymaj się z daleka. Analitycy ustalili cenę docelową akcji poniżej historycznych minimów


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk