• Odbierz prezent
CCC, Cyfrowy Polsat i Orange w górę! Dino i Alior Bank bez większych zmian. mBank i PKO BP na czerwono, Pekao po zielonej stronie rynku. KGHM też rośnie

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,49%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2092,12 pkt. Wśród warszawskich blue chipów 14 walorów zakończyło sesję na plusie, 5 po czerwonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą była Dino Polska, która dzisiejsze notowania zakończyła na poziomie 136 zł.

Wśród największych spółek liderem wzrostów okazała się dzisiaj spółka telekomunikacyjna Orange. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,955 zł, co stanowi wzrost o 6,1%. W trakcie sesji za akcje Orange inwestorzy najwięcej płacili 7,05 zł. W tym dniu informowano, że  Emitel jest zainteresowany nabyciem aktywów wieżowych telefonii mobilnej Orange, gdyby spółka brała pod uwagę ich sprzedaż. Warto wspomnieć, że w tym samym dniu mBank obniżył rekomendację dla Orange z „kupuj” do „akumuluj”. Cena docelowa została obniżona z poziomu 7,50 zł do 7,40 zł.

FXMAG akcje ccc, cyfrowy polsat i orange w górę! dino i alior bank bez większych zmian. mbank i pko bp na czerwono, pekao po zielonej stronie rynku. kghm też rośnie ccc kurs ccc cyfrowy polsat orange orange polska dino polska mbank akcje mbank akcje pko bp pekao akcje pekao gpw wig20 alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm 1

 

Dzisiejsza sesja była też udana dla pozostałych spółek z branży telekomunikacyjnej. Play zakończył dzień wzrostem o 2,67%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 32,26 zł. W trakcie sesji za akcje Play inwestorzy najwięcej płacili 32,68 zł. Kurs akcji Cyfrowego Polsatu dzisiaj wzrósł o 2,64%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 27,24 zł.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,63%. W końcówce notowań za akcje banku płacono 34,77 zł. W trakcie sesji najniższa cena akcji PKO BP wyniosła 34,42 zł, tym samym wyznaczając kolejne roczne minimum.

FXMAG akcje ccc, cyfrowy polsat i orange w górę! dino i alior bank bez większych zmian. mbank i pko bp na czerwono, pekao po zielonej stronie rynku. kghm też rośnie ccc kurs ccc cyfrowy polsat orange orange polska dino polska mbank akcje mbank akcje pko bp pekao akcje pekao gpw wig20 alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm 2

 

Drugi największy bank Pekao zakończył dzień po zielonej stronie rynku, zyskując 0,93%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 97,24 zł.

Santander Bank Polska zyskał dzisiaj 0,79%. Alior Bank zakończył dzień na symbolicznym plusie o 0,07%

mBank natomiast zakończył sesję na czerwono, tracąc 0,95%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 354,80 zł.

Dzisiejsza sesja była udana dla KGHM. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 89,84 zł, co stanowi wzrost o 1,33%.

Dla spółki CCC była to druga z rzędu wzrostowa sesja. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 109,20 zł. W trakcie sesji za akcje CCC inwestorzy najwięcej płacili 111,60 zł.

 

Interesujesz się też rynkiem forex? Koniecznie zapoznaj się z naszym kursem analizy technicznej! Jeden z nich znajdziesz tutaj:


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk