• Odbierz prezent
CCC cały czas mocno traci. Zamknięcie galerii handlowych uderzy w spółkę

CCC należy do spółek, które już teraz szczególnie mocno odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Jedna z ostatnich rzeczy, o których myślą konsumenci podczas narastającej paniki jest bowiem odwiedzanie centrów handlowych i kupowanie butów. Na gwałtowne spadki notowań spółki wpływają również medialne doniesienia o rządowych planach zamykania galerii handlowych. Mimo tego, że na piątkowej sesji po wczorajszym „Czerwonym Czwartku” większość spółek odreagowuje wczorajsze spadki, kurs akcji CCC traci ponad 11%.

 

Od początku tygodnia pojawiają się medialne pogłoski o możliwości zamknięcia przez rząd dużych centrów handlowych, z wyłączeniem sklepów spożywczych. Na informacje tego rodzaju szczególnie mocno reagują akcjonariusze CCC, która prowadzi sprzedaż głównie w sklepach znajdujących się w galeriach handlowych. Na piątkowym sztabie kryzysowym może zostać podjęta decyzja w kwestii czasowego zamknięcia centrów handlowych, co już teraz starają się dyskontować inwestorzy.

 

Sytuacja CCC nie jest ciekawa, zarówno ze względu na spadek sprzedaży, którego skalę poznamy po publikacji wyników za pierwszy kwartał, a także na potencjalne problemy z realizacją dostaw z Chin, gdyż ponad 1/3 produktów z oferty CCC jest tam produkowana.

W podobnej sytuacji jest odzieżowy gigant z WIG20, spółka LPP.

 

Na piątkowej sesji akcje CCC tracą 11,49%, spadając do 37,7600 PLN, co jest poziomem cenowym notowanym dotychczas w październiku 2011 r. W ciągu roku ostatniego tygodnia spółka straciła niemal 49% na wartości. Co więcej, potencjalna informacja o zamknięciu galerii handlowych z polecenia rządu może wywołać kolejne spadki, dlatego też szukanie dołków na wykresie CCC jest w obecnym momencie wysoce ryzykowne.

Czytaj także: Czerwony Czwartek. Za nami najgorszy dzień w historii warszawskiej giełdy

Czwartek 12 marca zapisze się czerwonym atramentem w historii polskiego rynku kapitałowego. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła bowiem czwartkową sesję z najgorszym wynikiem od niemal trzech dekad swojego funkcjonowania. Indeks dwudziestu czołowych spółek WIG20 jeszcze nigdy nie str.. Czytaj
Czerwony Czwartek. Za nami najgorszy dzień w historii warszawskiej giełdy

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk