Advertisement
  • Odbierz prezent
CCC bez większych zmian. Cyfrowy Polsat w dół.  Play, Orange i Dino na zielono. mBank i Alior Bank w górę. PKO BP i Pekao po czerwonej stronie rynku

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,6%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2054,11 pkt. Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 11 walorów zakończyło dzień na plusie, a 9 po czerwonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na niewielkim minusie, tracąc 0,24%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 33,71 zł. Kurs akcji drugiego największego banku Pekao spadł natomiast o 1,28%. W końcówce notowań za akcje Pekao inwestorzy płacili 93,98 zł.

Alior Bank zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,57%. Na koniec sesji za akcje banku płacono 28,20 zł.

Wśród warszawskich blue chipów najmocniej dzisiaj zyskał mBank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 367,80 zł, co stanowi wzrost o 3,61%. W trakcie sesji najwięcej za akcje mBanku inwestorzy płacili 368 zł.

Po wczorajszym wzroście Cyfrowy Polsat dzisiejszą sesję zakończył na czerwono. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 27,40 zł, co stanowi spadek o 1,08%. Pozostałe spółki telekomunikacyjne zakończyły dzień po zielonej stronie rynku. Kurs akcji Play wzrósł dzisiaj o 1,29%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 33,02 zł. Spółka Orange zakończyła dzień na symbolicznym plusie, zyskując 0,22%. W końcówce sesji za akcje Orange inwestorzy płacili 6,96 zł.

Spółka Dino Polska zakończyła dzień na zielono, zyskując 0,73%. Na koniec sesji za akcje Dino płacono 137,50 zł.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzisiejsze notowania na lekkim plusie o 0,19%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 108 zł.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła sesję spółka PGNiG. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 4,14 zł, co stanowi spadek o 4,03%.

 

Interesujesz się giełdą? Koniecznie zobacz nasz najnowszy cykl satyryczno - edukacyjny Spółki czy spod lady! W tym odcinku komentujemy rajd Świętego Mikołaja i wybryki Orlenu!

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk