• Odbierz prezent
CBA zatrzymuje kolejne osoby ws GetBack - w tle zarzuty o piramidę finansową

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek 2 kwietnia poinformowało o zatrzymaniu 11 osób w związku ze śledztwem dotyczącym spółki GetBack i nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Tym razem chodzi jednak o zarzuty działania na niekorzyść grupy kapitałowej, m.in. poprzez wyprowadzanie kapitału ze spółki i licznych oszustw finansowych.

 

Zatrzymane osoby są byłymi dyrektorami i pracownikami banku, którego nazwy CBA nie ujawniło, wśród nich jest także osoba mająca powiązania biznesowe z Piotrem B., którego zatrzymano w czerwcu zeszłego roku właśnie w sprawie tzw. afery GetBack. Wówczas zatrzymany został również były prezes spółki, Konrad K.

Warszawskie CBA dokonało zatrzymania i przeszukania mieszkań jedenastu osób podejrzanych o działanie na szkodę grupy kapitałowej GetBack. Chodzi m.in. o organizację piramidy finansowej, wystawiania fikcyjnych umów za świadczone usługi i wyprowadzania kapitału ze spółki za pośrednictwem łańcuszka firm, jak informuje CBA.

 

Śledztwo w sprawie spółki GetBack i jej obligacji korporacyjnych jest wielowątkowe. Jak dotąd zarzuty w sprawie usłyszało 38 osób.

 

Czytaj także: Afera GetBack - były prezes Idea Banku zatrzymany

Afera GetBack ma swój dalszy ciąg. W ostatnim czasie doszło do zatrzymań kilkunastu osób związanych z Idea Bankiem, który oferował obligacje tej spółki. Wśród nich znalazł się były prezes Idea Banku.   W dniu dzisiejszym prasa poinformowała o kolejnych zatrzymaniach związanych z aferą GetBacku. W.. Czytaj
Afera GetBack - były prezes Idea Banku zatrzymany

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk