• Odbierz prezent
Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce. Cel: znaczne ułatwienie dostępu do akcji dla zagranicznych inwestorów
fot. freepik.com

Carlson Investments S.A. z siedzibą w Warszawie objął 100% udziałów dających 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu w nowopowstałej spółce pod nazwą Carlson Tech Ventures akciová společnost (spółka akcyjna prawa czeskiego) z siedzibą w Czeskim Cieszynie. Wiąże się to z zamiarem uzyskania przez Carlson Investments S.A. statusu Spółki Europejskiej i dużych ułatwień dla zagranicznych inwestorów w kwestii nabywania akcji spółki. Członkiem Zarządu spółki zależnej został Aleksander Gruszczyński, dotychczasowy Prezes Zarządu Carlson Investments S.A.

„Jako zarząd od dawna deklarowaliśmy chęć zaistnienia na rynkach zagranicznych i konsekwentnie do tego dążymy. Pomimo, iż w ostatnim czasie akcje naszej spółki są oferowane na giełdach we Frankfurcie oraz Stuttgarcie na rynkach nieregulowanych chcemy zaistnieć jeszcze na któryś z zagranicznych rynków regulowanych charakteryzujący się większą płynnością. Naszym celem jest, by akcjonariusze zarówno duzi jak i ci mniejsi mieli możliwie szeroki wybór. Chcemy być graczem globalnym tak samo dostępnym dla inwestorów działających w Polsce, jak i w innych krajach. Aktualne procedury przepływu papierów wartościowych, tych notowanych nawet w obrębie krajów UE znacznie utrudniają współpracę z inwestorami zagranicznymi i uzależniają go od pośredników rejestracyjnych, których usługi są powolne i kosztowne z uwagi na aktualne otoczenie prawne. Wierzymy, iż uzyskując statut Spółki Europejskiej łatwiej będzie nam efektywnie pracować na rynkach zagranicznych nie rezygnując przy tym z rynku polskiego i rodzimych inwestorów. W tym miejscu pragnę zapewnić dotychczasowych inwestorów Spółki z polski, że status naszej działalności w kraju nie ulega zmianie. Co więcej, wszystkie przedsięwzięcia dokonywane na terenie rodzimego kraju nabierają tempa. Nasza Spółka partnerska Carlson Evig Allfa VC Fund podpisuje kolejne ciekawe inwestycje, a my w ramach doradztwa aktywnie uczestniczymy w procesie ich selekcji i wyboru. Z punktu widzenia polskich akcjonariuszy, nasza aktywność na rynku międzynarodowym powinna przełożyć się na dużo lepszą płynność naszych akcji oraz udostępnić im możliwość otrzymania lepszej stopy zwrotu z inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że każdy cierpliwy inwestor, który pokłada w nas swoje zaufanie nie będzie rozczarowany.” – komentuje Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.

Carlson Investments S.A. dąży do bycia czołowym graczem na rynku inwestycji w startupy. Spółka celuje zwłaszcza w projekty o charakterze technologicznym, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową w obszarach FinTech, MedTech i CleanTech. Docelowo Carlson Investments S.A. zamierza mieć w portfelu inwestycyjnym nawet 50 rokujących projektów. W 2021 i 2022 r. Carlson Investments S.A. oraz Spółka partnerska Carlson Evig Alfa VC Fund zamierzają intensywnie powiększać swój portfel inwestycyjny. W planach jest także przejście Spółki na rynek główny GPW.

***

O Carlson Investment S.A.

Carlson Investments S.A. to firma inwestycyjna notowana na Newconnect GPW. Celem spółki są inwestycje w przedsiębiorstwa o charakterze technologicznym, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową. Firma skupia się na inwestowaniu w projekty z branży FinTech, MedTech, BioTechi CleanTech. Carlson Investments ma wszechstronny i doświadczony zespół inwestycyjny, który wpływa na skuteczność projektów, w które inwestuje. Model działania opiera się na aktywnym wsparciu rozwoju przedsiębiorstw, w które spółka zdecydowała się zainwestować.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk