• Odbierz prezent
Cardano (ADA) osiąga nowy kamień milowy przekraczając 650 000 adresów do stakingu
fot. freepik.com

Cardano (ADA) osiągnęło nowy kamień milowy, jako że jego łączna liczba adresów do stakingu przekroczyła 650 000.

To były pełne wrażeń trzy tygodnie dla piątej najbardziej wartościowej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. W tym czasie dodano ponad 50 000 nowych adresów stakingowych. Jest to wzrost o ponad 8% od początku czerwca, kiedy ADA zgłosiła swój ostatni kamień milowy, przekraczając 600 000 adresów stakingowych.

Zgodnie z danymi, ten ostatni napływ zwiększa aktualną liczbę adresów do stakingu ADA do ponad 662 000 w momencie pisania tego tekstu. Do tego dochodzi kolejne 2656 aktywnych puli wydobywczych. W tym czasie, dane odnotowały również, że zgromadzone środki wyniosły w sumie 29 miliardów dolarów – stanowi to 71% całkowitej podaży Cardano.

Spojrzenie w stronę Salwadoru

Salwador przeszedł do historii w tym miesiącu, stając się pierwszym krajem na świecie, który formalnie przyjął kryptowalutę, a mianowicie Bitcoin (BTC) jako prawny środek płatniczy. Od tego czasu założyciel Cardano, Charles Hoskinson, skomentował możliwość, że kraj ten może zaakceptować ADA w ten sam sposób.

Hoskinson ujawnił szczegóły w niedawnej transmisji na żywo na YouTube dotyczącej potencjalnej adopcji w Salwadorze. Dokładniej, powiedział, że jego zespół był na rozmowach z władzami w kraju. Nawiązał również do możliwej wizyty w Salwadorze w najbliższym czasie.

Założyciel Cardano poświęcił również czas w swojej audycji, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące Marka Cubana i stablecoina Tether.

Staking ADA Cardano

Inne działania Cardano

W tym miesiącu za kulisami Cardano nastąpiło ożywienie. Regularne aktualizacje wideo od Input Output Hong Kong (IOHK), współtwórców Cardano, ujawniły, że Alonzo jest teraz w stanie uruchomić smart kontrakty. Kierownik dostaw Dimitris Poulopoulos wyjaśnił, że na tym etapie kontrakty są bardzo proste. “Transakcja, która odpowiada ‘Witaj, świecie’ lub potwierdzenie płatności, która została dokonana”, powiedział.

Rozwój ten następuje w ramach fazy Alonzo Blue – pierwszej na mapie drogowej rozwoju Alonzo.

Mniej więcej w tym samym czasie Cardano ujawniło również, że rozpoczęło badania nad opłacalnością “stablefees”.

IOHK stwierdził we wpisie na blogu, że stablefees zapewnią uczciwe i przewidywalne ceny dla transakcji kryptowalutowych. Raporty wskazują również, że Cardano ma nadzieję oprzeć się na wytycznych dotyczących księgi głównej dla swojej obecnej platformy, aby łatwo zintegrować stablefees.

BeInCrypto Polska - Cardano (ADA) osiąga nowy kamień milowy przekraczając 650 000 adresów do stakingu


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk