• Odbierz prezent
Carbon Studio testuje swój najważniejszy projekt – Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall

Carbon Studio, notowana na NewConnect spółka wyspecjalizowana w segmencie developmentu technologii Virtual Reality, wspólnie z globalnym producentem gier bitewnych – Games Workshop – testuje grę Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Tytuł z portfolio produkcyjnego gliwickiego studia jest już prawie gotowy. Obecnie tytuł jest w procesie weryfikacji zgodności ze światem Warhammera. Premiera projektu, po zakończonej weryfikacji nastąpi w czwartym kwartale br. Gra w pierwszej kolejności zadebiutuje na platformach Oculus i Steam. W bieżącym roku Carbon Studio planuje także przeniesienie notowań akcji spółki na główny parkiet GPW w Warszawie.

Carbon Studio testuje swój najważniejszy tytułu Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Zostały zakończone zamknięte beta testy gry

W najbliższych miesiącach spółka w porozumieniu z Games Workshop będzie kontynuować proces weryfikacji gry w procesie kreatywnym. Data premiery zostanie ustalona po zakończonym procesie weryfikacji zgodności ze światem Warhammera. Spółka zakłada, że nastąpi to w czwartym kwartale br.

W bieżącym roku Carbon Studio planuje także przeniesienie notowań akcji spółki na główny parkiet GPW w Warszawie

– Tempestfall to pierwszy projekt z uniwersum Warhammera - Age of Sigmar, który będzie osadzony w technologii wirtualnej rzeczywistości. Prace nad nim prowadzimy od stycznia 2020 roku. Wspólnie z Games Workshop przygotowaliśmy dla graczy nową, wspaniałą przygodę w wirtualnym świecie. Zaprojektowaliśmy przez nas system walki, łączy w sobie zarówno wymagającą walkę wręcz, jak również immersyjne rzucanie zaklęć oparte o system gestów, przy użyciu ikonicznych broni Lorda Arcanum. Współpraca z tak prestiżowym partnerem jak Games Workshop powoduje, że to my musimy dostosowywać się do ich cyklu wydawniczego. Tworzymy grę z której jesteśmy dumni - tutaj pośpiech nie jest właściwym doradcą. Chcemy mieć pewność, że nie zawiedziemy oczekiwań fanów Warhammera i inwestorów, którzy tak jak my, liczą na sukces tego projektu – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall zadebiutuje na platformach Steam i Oculus Store w czwartym kwartale br. Wraz z weryfikacją tytułu w procesie kreatywnym zostaną dodane do niej elementy narracyjne i fabularne. Kampania Tempestfall rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Necroquake w Krainie Śmierci. Potężna eksplozja mrocznej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt we wszystkich Krainach Śmiertelników. W odpowiedzi, Wielkie Przymierze Zakonu, powołało specjalny oddział wojowników, obdarzonych nadludzką szybkością, siłą i wytrzymałością, którzy są ucieleśnieniem gniewu Sigmara. Zadaniem gracza będzie wcielenie się w rolę Lorda Arcanum Castora Stormscryera i zbadanie nowego zagrożenia dla Krain Śmiertelników. W tym celu wykorzystywać będzie system oparty na gestach rąk, zaimplementowany w grze.

– Podtrzymujemy nasze wcześniejsze deklaracje, w których zapowiadaliśmy premierę Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall w br. W ostatnim czasie pojawiło się wiele pozytywnych pomysłów i sugestii od grupy graczy, która testowała nasz projekt. Wspólnie z właścicielem IP, Games Workshop, widzimy, że rynek bardzo ewoluuje, przez co chcemy wydać tytuł, który będzie podążał za oczekiwaniami graczy. Gra jest już w 95% gotowa, ostatnim etapem jest proces weryfikacji zgodności tytułu ze światem Warhammera. Jest to czas, w którym Games Workshop sprawdza, czy wszystkie elementy graficzne, dźwiękowe etc. zgadzają się z ich wizją świata, który stworzyli. Po zakończeniu tej weryfikacji udostępnimy grę graczom – dodaje Aleksander Caban.

Budżet gry wynosi ok. 2,1 mln zł. Carbon Studio w projekcie pełni rolę producenta i wydawcy. Gra będzie dostępna w kilku wersjach językowych. Do końca 2021 r. Carbon Studio planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.

***

Carbon Studio S.A.

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych.  Premiera gry planowana jest w 2021 roku.

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect. W 2021 roku Carbon Studio zamierza przenieść akcje spółki na rynek główny GPW.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk