• Odbierz prezent
Carbon Studio: sprzedaż gier z popularnej serii The Wizards przekroczyła aż 200 tys. kopii!

Carbon Studio – pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR – poinformował o przekroczeniu 200 tys. sprzedanych kopii gier z popularnej serii The Wizards. Spółka pracuje obecnie nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar Tempestfall. Carbon Studio w tym roku planuje przeniesienie akcji z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Seria naszych gier The Wizards od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Zaprojektowany przez nas odległy świat fantasy z bogatą historią wciąż zdobywa uznanie nowych odbiorców gier VR-owych na rynku polskim i międzynarodowym. Dowodem tego jest przekroczenie progu 200 tys. sprzedanych kopii gier z serii. Stale pracujemy nad dostarczaniem na rynek nowych, coraz lepszych odsłon The Wizards. Cieszy nas fakt, że coraz więcej regionów z różnych zakątków świata decyduje się na inwestowanie w segment rynku VR, to daje naszym projektom jeszcze lepszą widoczność – mówi Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

The Wizards stanowi serię przygodowych gier akcji VR, które umożliwiają graczom rzucanie zaklęć w świecie fantasy. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami w Królestwie Meliora i bogatą historią.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 r. na platformach Steam, Oculus Store i Viveport. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic.

W połowie 2018 roku studio wprowadziło do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR. Już w marcu 2019 r. pojawiła się udoskonalona odsłona gry – Enhanced Edition. Edycja rozszerzona zawiera mnóstwo ulepszeń, w tym dopracowaną mechanikę gry, system punktów kontrolnych oraz nowe poziomy.

W czerwcu 2020 r. na rynku zadebiutowała najnowsza część z serii The Wizards – Dark Times. Tytuł aktualnie dostępny jest w wersji na PC VR, gogle Oculus Store, Oculus Quest, Viveport i Rift.

W styczniu br. dwie gry z serii stworzonej przez Carbon Studio zostały wyróżnione w rankingu najpopularniejszych gier VR Steam 2020. Enhanced Edition – w zestawieniu TOP globalnej listy bestsellerów pojawiło się po raz czwarty. The Wizards Dark Times zostało wyróżnione w kategorii brązowej. – The Wizards Dark Times wkrótce będzie dostępne na platformę Oculus Quest. Niedługo rozpoczniemy proces certyfikacji gry, dodatkowo planujemy przygotowanie pod wszystkie platformy dodatkowego contentu. Sprzedaż serii pokazuje jak duży potencjał tkwi w grach, które ją tworzą. Wystarczy spojrzeć na niesłabnące zainteresowanie Enhanced Edition, pomimo trzech lat od premiery, liczba graczy, którzy wybierają ten tytuł systematycznie rośnie – mówi Aleksander Caban.

Aktualnie spółka pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar Tempestfall. Przygodowa gra akcji pozwoli graczom wcielić się w postać Lorda Arcanum i przez wszystkie etapy rozgrywki walczyć z przeciwnikami w Królestwach Śmiertelników. Właścicielem praw do marki Warhammer jest notowany na londyńskiej giełdzie Games Workshop. Gra autorstwa Carbon Studio przeznaczona jest na popularne platformy VR: PC VR, Oculus Quest, Oculus Quest 2.
Premiera tytułu planowana jest w połowie br.

W 2021 roku Carbon Studio planuje przeniesienie akcji z NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie.

***

O Spółce:

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect. W 2021 roku Carbon Studio planuje przeniesienie notowań spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk