• Odbierz prezent
Carbon Studio rozpoczyna prace zmierzające do uruchomienia programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników!

Zarząd Carbon Studio, notowanego na NewConnect developera gier i technologii VR, podjął uchwałę zmierzającą do wdrożenia w Spółce trzyletniego programu motywacyjnego skierowanego do kluczowego personelu. Wybrani pracownicy otrzymają możliwość objęcia warrantów subskrypcyjnych serii B Spółki, uprawniających do objęcia akcji serii E Carbon Studio. Liczbę warrantów jaka zostanie zaoferowana poszczególnym członkom kluczowego personelu ustali Rada Nadzorcza po zapoznaniu się z rekomendacją Zarządu. Celem programu jest zapewnienie stabilizacji składu osobowego Spółki oraz wzrostu jej wartości.

- Warranty będą emitowane i wydawane w trzech transzach, po spełnieniu określonych wymogów. Pierwsza transza zostanie uruchomiona po osiągnięciu przez kurs akcji Spółki ceny zamknięcia w obrocie zorganizowanym w wysokości 100 zł i utrzymania go przez pięć sesji. Druga i trzecia transza zostaną przeprowadzone na takich samych zasadach, po osiągnięciu kursu na poziomie kolejno – 200 zł i 300 zł – informuje Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio.

Program motywacyjny będzie realizowany przez okres trzech lat. Kluczowy personel będzie miał możliwość objęcia warrantów subskrypcyjnych serii B Spółki, uprawniających do objęcia akcji serii E Carbon Studio. Wcześniej, Spółka dokona podwyższenia kapitału warunkowego o kwotę 7 tys. zł, umożliwiając objęcie przez kluczowy personel maksymalnie 70 tys. akcji w wykonaniu praw z warrantów. Warranty będą obejmowane nieodpłatnie, a cena emisyjna akcji będzie odpowiadała ich wartości nominalnej.

Pierwsza transza zakłada przydzielenie maksymalnie 30 tys. akcji. Beneficjenci programu motywacyjnego będą mogli objąć jednorazowo ⅓ przydzielonej im transzy warrantów pod warunkiem przepracowania jednego roku w Carbon Studio, licząc od dnia podpisania umowy pozwalającej na objęcie warrantów. Kolejne warranty, w tej samej liczbie, otrzymają po przepracowaniu dwóch i trzech lat. Ta sama zasada będzie obowiązywała w przypadku drugiej i trzeciej transzy, w której przydzielonych zostanie maksymalnie po 20 tys. akcji.

Lista osób, do których skierowany będzie Program motywacyjny ustali Rada Nadzorcza Spółki, po otrzymaniu rekomendacji Zarządu.

- Programu motywacyjny chcemy zadedykować kluczowym managerom w naszej firmie. Jego celem jest stworzenie w Spółce mechanizmów motywujących kluczowy personel do realizacji przyjętej strategii Carbon Studio, co w konsekwencji zapewni wzrost wartości akcji Spółki, jak również stworzy silne związki pomiędzy firmą, a jej kluczowymi pracownikami – dodaje Błażej Szaflik.

Program rozpocznie się po podjęciu przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Uchwały o przyjęciu Programu oraz po podwyższeniu kapitału warunkowego w Spółce. Objęcie Warrantów przez członka kluczowego personelu nastąpi nie wcześniej niż po zarejestrowaniu w rejestrze przedsiębiorców KRS podwyższenia kapitału warunkowego. Rozpoczęcie ostatniej części Programu w ramach trzeciej transzy Warrantów powinno nastąpić do końca 2023 roku. Szczegółowe warunki Programu zostaną określone w uchwale NWZ Carbon Studio.

***

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

W styczniu 2020 roku Carbon Studio powołało spółkę zależną – Iron VR S.A. Działalnością firmy jest produkcja mniejszych gier VR o niewysokich budżetach. Prezesem spółki jest Karolina Koszuta, także członkiem zarządu Carbon Studio S.A. Carbon Studio posiada 60 proc. akcji spółki. Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk