• Odbierz prezent
Carbon Studio prezentuje trailer The Wizards Dark Times

Carbon Studio, producent i wydawca gier VR, zaprezentował trailer nowego dodatku do swojego najpopularniejszego tytułu – The Wizards – pod nazwą Dark Times. Jego produkcja zostanie w całości sfinansowana ze środków, które studio pozyskało w ramach pierwszej publicznej oferty akcji, w maju br. Koszt dodatku to 200 tys. zł. The Wizards Dark Times trafi na rynek w 2020 r.

- Po pomyślnie zakończonym IPO i pozyskaniu od inwestorów 2,7 mln zł, rozpoczynamy realizację celów emisyjnych. Jednym z nich jest produkcja dodatku do The Wizards, pod nazwą Dark Times. W nowej odsłonie gracze zmierzą się z siłami zła, w zupełnie nowym świecie fantasy, podczas podróży w czasie. W dodatku zastosujemy ulepszoną mechanikę rzucania zaklęć, która zaoferuje użytkownikom możliwość przeżywania ciekawych doświadczeń, podczas walki z przeciwnikiem, za pomocą gestów rąk. Koszt produkcji Dark Times to 200 tys. zł – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

Nowy dodatek zadebiutuje w 2020 roku. Wcześniej, spółka przeprowadzi działania marketingowe związane z promocją marki. W czerwcu The Wizards zadebiutowała na Oculus Quest. Już w kilka godzin po premierze, Studio odzyskało wszystkie środki, zainwestowane w porting gry (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy oraz pełen całościowy proces jej wydania) na bezprzewodowe gogle VR. – The Wizards cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, co przekłada się na sprzedaż. Nie chcemy jeszcze ujawniać konkretnych liczb, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jej poziomu. Cieszy nas także, że nasz tytuł jest w czołówce najlepiej sprzedających się gier na Oculus Quest. – dodaje Błażej Szaflik.

Oculus Quest to rozwiązanie, które nie potrzebuje podłączenia do komputera czy smartfona. Składa się z gogli i kontrolerów ruchu. Urządzenie dostosowuje się do każdych warunków, można z niego korzystać wszędzie – użytkownik może grać stojąc lub siedząc, na dużej przestrzeni, jak również w ciasnym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Quest otwiera możliwości chodzenia, pochylania się i kucania. Wbudowane czujniki przenoszą ruchy gracza do rzeczywistości wirtualnej i zapewniają monitorowanie w pełnym zasięgu – niezależnie od tego, w którą stronę patrzy. Obecnie Oculus Quest jest dostępny w ponad 20 krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii. Gogle zadebiutowały w maju br.

Zobacz kartę steam: https://store.steampowered.com/app/1103860/The_Wizards__Dark_Times/

***

O Carbon Studio

Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Chorzowie. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk