• Odbierz prezent
Carbon Studio ogłasza premierę polskiej wersji językowej swojego najpopularniejszego tytułu – The Wizards - Enhanced Edition

Carbon Studio, notowany na NewConnect producent gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość), ogłasza premierę polskiej wersji swojego najpopularniejszego tytułu – The Wizards - Enhanced Edition. Najnowsza wersja gry trafi do sprzedaży w pierwszym półroczu 2020 roku. Polskie napisy pojawią się na głównych platformach dystrybucji gier VR: Steam VR, Oculus Store oraz VIVEPORT. Ponadto, w najbliższym czasie odświeżona wersja The Wizards - Enhanced Edition na PlayStation VR otrzyma nową aktualizację “Tracking Protection”, dzięki czemu tytuł zyska wirtualną siatkę bezpieczeństwa, a wraz z tym szereg dodatkowych usprawnień uatrakcyjniających rozgrywkę.

Polska wersja językowa

- The Wizards to gra VR osadzona w bogatym świecie fantasy. Gracz wciela się w walczącego ze złem potężnego czarodzieja, który aby zwyciężyć, musi wykazać się niezwykłą przebiegłością i sprytem. – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio. – Miło nam ogłosić, że nasz najpopularniejszy tytuł już niebawem doczeka się polskiej wersji językowej. To z pewnością ucieszy polskich fanów gamingu, których z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej. – dodaje.

Carbon Studio ogłasza premierę polskiej wersji językowej swojego najpopularniejszego tytułu – The Wizards - Enhanced Edition - 1

Aktualizacja na PlayStation VR

The Wizards - Enhanced Edition doczeka się aktualizacji na PlayStation VR. Już w najbliższych dniach tytuł zostanie wzbogacony o wirtualną siatkę bezpieczeństwa w aktualizacji “Tracking Protection”.
W momencie, kiedy gracz wyjdzie poza zasięg śledzenia kamery PlayStation Camera, w grze pojawi się bariera, która to zasygnalizuje. – To rozwiązanie unikatowe na rynku, ponieważ tylko niewielka liczba gier VR na platformie PlayStation posiada jakiekolwiek rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo podczas śledzenia ruchu. Mamy nadzieję, że ta aktualizacja zwiększy komfort rozgrywki i zapewni użytkownikom dodatkowy środek zabezpieczający. – mówi Karolina Koszuta.

Ponadto patch doda powiadomienie o dotarciu do punktu zapisu ("Checkpoint Reached"), wskaźnik centrum obszaru gry oraz ułatwi korzystanie z jej mechanik.

Magia w Twoich rękach

Carbon Studio ogłasza premierę polskiej wersji językowej swojego najpopularniejszego tytułu – The Wizards - Enhanced Edition - 2Rozgrywka w The Wizards opiera się na innowacyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk. Gracz wciela się w potężnego czarodzieja, który musi ocalić królestwo Meliory. Tytuł dostępny jest na urządzenia PlayStation®VR, HTC Vive, HTC Vive Pro, Oculus Rift, Oculus Rift S oraz Oculus Quest.

Dzięki rankingom gracz może konkurować
z innymi uczestnikami i dzielić się wynikami ze znajomymi. Ma również do wyboru Karty Losu, które wpływają na rozgrywkę, czyniąc ją łatwiejszą lub trudniejszą. – Za opowieść przenoszącą graczy do krainy Meliory otrzymaliśmy wiele wyróżnień
i nagród, w tym trzeci brąz z rzędu przyznany przez Steam w zestawieniu bestsellerów VR pod koniec 2019 roku.
– mówi Aleksander Caban, członek zarządu spółki.

The Wizards dostępne jest także w pozostałych krajach Europy oraz na terenie USA. W marcu 2019 roku udostępniona została odświeżona wersja gry – The Wizards – Enhanced Edition. Cechuje ją duża różnorodność wersji językowych, możliwość dostosowania koloru rękawic oraz przerywniki filmowe wzbogacające fabułę. Tytuł w serwisie metacritic.com cieszy się dużą popularnością, osiągając bardzo wysoką ocenę 80/100 punktów.

Prezentacja gry:

https://www.youtube.com/watch?v=4OZ1yQzK4a0

Studio jednocześnie pracuje nad stworzeniem samodzielnej produkcji The Wizards – Dark Times, która pierwotnie miała być dodatkiem do podstawowej wersji The Wizards. Premiera planowana jest na pierwsze półrocze 2020 roku.

***

Carbon Studio 

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 85 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

____________________________________________________________


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk