• Odbierz prezent
Carbon Studio jeszcze w kwietniu ogłosi datę premiery The Wizards – Dark Times!

Jeszcze w kwietniu Carbon Studio, notowany na NewConnect producent gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość), ujawni datę premiery samodzielnej produkcji The Wizards – Dark Times. Studio finalizuje prace nad grą. Koszt projektu to kwota 0,5 mln zł. Część środków pochodzi z przeprowadzonej w 2019 roku emisji akcji spółki, pozostały budżet studio finansuje z bieżącej działalności. Tytuł będzie dostępny na wiodących platformach VR w pierwszej połowie 2020 roku.

- Miło nam ogłosić, że prace przy najnowszej grze z serii The Wizards zbliżają się ku końcowi. Dark Times pierwotnie miał być jedynie dodatkiem do podstawowej wersji gry. Zainteresowanie graczy nowym rozszerzeniem oraz bardzo pozytywny feedback od mediów ze Stanów Zjednoczonych, krajów Europy, a także Ameryki Południowej przekonały nas do podjęcia decyzji o rozwinięciu Dark Times do pełnoprawnej produkcji. – informuje Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

W nowej odsłonie The Wizards – Dark Times gracze zmierzą się z siłami zła w zupełnie nowym świecie fantasy. Mechanika przywoływania czarów będzie oparta na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk. Otoczenie w grze zostało zaprojektowane z większym naciskiem na interakcję z użytkownikiem.

Całkowity koszt stworzenia samodzielnej wersji gry wyniesie ok. 0,5 mln zł. 0,2 mln zł Carbon Studio pozyskało podczas przeprowadzonej w maju 2019 roku pierwszej oferty publicznej (IPO). Pozostałą część środków spółka finansuje z bieżącej działalności firmy.

Gra pojawi się na wiodących platformach VR w pierwszej połowie 2020 roku.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. W połowie 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR.

W marcu zeszłego roku premierę miała rozszerzona wersja serii gry The Wizards – Enhanced Edition. Udoskonalona odsłona znalazła się w rankingu najlepszych gier VR pod względem przychodów brutto w 2019 roku i zdobyła brąz na top liście opublikowanej przez platformę Steam. Edycja rozszerzona zawiera mnóstwo ulepszeń, w tym dopracowaną mechanikę gry, system punktów kontrolnych oraz nowe poziomy. Tytuł w serwisie metacritic.com cieszy się dużą popularnością, osiągając bardzo wysoką ocenę 80/100 punktów.

***

Carbon Studio 

Carbon Studio to pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Twórcy świetnie ocenianej gry The Wizards (80/100 pkt na Metacritic i 83 proc. pozytywnych komentarzy na platformie Steam). We wrześniu 2019 roku studio podpisało umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. 

Carbon Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii. 

Od grudnia 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk