Advertisement
  • Odbierz prezent
Captor Therapeutics zakończył pierwszą sesję na GPW bez fajerwerków, za to na lekkim minusie

Za nami debiut spółki biotechnologicznej Captor Therapeutics. Spółka na swojej pierwszej sesji, mimo ogromnego zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, zanotowała minimalny spadek notowań.

 

Captor Therapeutics zakończył swoją pierwszą sesję giełdową minimalnie pod kreską - cena akcji wyniosła 171,98 PLN, co jest spadkiem o jedną setną procenta w stosunku do ceny emisyjnej (170 PLN). Dla inwestorów biorących udział w IPO może być to pewnym rozczarowaniem - redukcja na zapisach w wysokości niemal 92% oznaczała ogromny popyt na akcje i mogła sugerować istotne wzrosty na pierwszej sesji. Finalnie maksima notowań zostały osiągnięte w pierwszej godzinie sesji przy poziomie 175 PLN, zaś notowania otworzyły się na niewielkim 1,16% plusie. Wartość obrotu przekroczyła 4,5 mln złotych.

Pierwsza oferta publiczna Captor Therapeutics była największym biotechnologicznym IPO w historii warszawskiej giełdy - jej wartość wyniosła 184 mln złotych, z czego spółka pozyskała niecałe 150 mln PLN. Captor Therapeutics, opracowuje kandydatów na leki onkologiczne i immunologiczne z wykorzystaniem innowacyjnej technologii celowanej degradacji białek patogennych (TPD). Zgodnie z zapowiedziami spółki pierwsze projekty mają trafić do fazy badań klinicznych w 2023 r.

 

Więcej informacji na temat działalności spółki i planów na przyszłość znajdziesz w poniższym artykule:

Czytaj także: Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?

Trwa pierwsza oferta publiczna spółki Captor Therapeutics, która ma szansę stać się największym biotechnologicznym IPO na warszawskim parkiecie. Młody polsko-szwajcarski biotech pracuje nad kandydatami na leki w terapiach onkologicznych i immunologicznych, wykorzystując innowacyjną, nowatorską i jed.. Czytaj
Captor Therapeutics - trwa największe biotechnologiczne IPO na GPW. Co warto wiedzieć o spółce przed zakupem akcji?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk