• Odbierz prezent
Canal+ coraz bliżej debiutu na warszawskiej giełdzie? Spółka złożyła prospekt emisyjny

Po ostatnich chudych latach dla warszawskiej giełdy pod względem dużych debiutów (a w zasadzie debiutów w ogóle) niewykluczone jest odwrócenie tej złej passy. Coraz bardziej prawdopodobne jest IPO Grupy Allegro, które mogłoby być największym debiutem w historii GPW, a jeszcze bliżej warszawskiego parkietu jest platforma Canal+ Polska. Spółka w środę 15 lipca poinformowała o złożeniu prospektu emisyjnego w KNF, koniecznego do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej.

 

Canal+ Polska złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego, którego rozpatrzenie nie powinno zająć dłużej niż kwartał. Mimo podjęcia kroków w celu przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej, Canal+ Polska nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii wejścia na warszawską giełdę. O tym, czy IPO dojdzie do skutku dowiemy się juz po zatwierdzeniu prospektu przez KNF i po rozważeniu przez spółkę rynkowych czynników.

 

O planach wejścia na giełdę platforma Canal+ Polska poinformowała na początku lipca, w sprawozdaniu za 2019 r. Spółka jest drugim w Polsce dostawcą telewizji satelitarnej, majacym na koniec 2019 r. Ponad 2,7 mln aktywnych abonentów. W 2019 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 2,27 mld zł, EBIT 105,7 mln zł, a zysk netto 97,7 mln zł.

 

Obecnie akcjonariuszami spółki są Groupe Canal+ S.A. zarejestrowana we Francji, która posiada 51% akcji, TVN Media sp. z o.o. (32% akcji) oraz LGI Global Ventures Holding BV zarejestrowana w Holandii, posiadająca 17% akcji. Grupa Canal+ zamierza utrzymać rolę strategicznego akcjonariusza w ITI Neovision. Na majowym zgromadzeniu akcjonariuszy przyjęto również uchwałę o zmianie nazwy spółki na Canal+ Polska.

Czytaj także: Jak zainwestować w debiut na giełdzie? Na co zwrócić uwagę podczas IPO?

Jak wygląda debiut spółki na giełdzie z perspektywy inwestora indywidualnego? W jaki sposób możemy uzyskać informacje na temat IPO, no i jak wziąć w nim udział?   Inwestycja w debiut na giełdzie Jako inwestorzy indywidualni możemy zainwestować wyłącznie w debiuty spółek, które zdecydowały się na .. Czytaj
Jak zainwestować w debiut na giełdzie? Na co zwrócić uwagę podczas IPO?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk