• Odbierz prezent
Canaan Creative, chiński producent koparek do Bitcoina (BTC), chce zadebiutować na amerykańskiej giełdzie

Jeden z czołowych chińskich producentów koparek ASIC do bitcoina (BTC), jakim jest spółka Canaan Creative, planuje debiut na amerykańskiej giełdzie, najprawdopodobniej na NASDAQ. Producent kryptowalutowych koparek chce zebrać w ramach IPO sumę 200 mln dolarów, jednocześnie stając się pierwszym chińskim producentem sprzętu do wydobycia kryptowalut na amerykańskim parkiecie.

 

 

Canaan Creative złożył wniosek o zezwolenie na przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej (IPO) u amerykańskiego regulatora finansowego SEC. Spółka liczy na pozyskanie funduszy w wysokości 200 mln dolarów. Składając wniosek o IPO, Canaan wyprzedził swojego większego konkurenta, chińską firmę Bitmain, która w czerwcu poinformowała o nieoficjalnych planach wejścia na amerykańską giełdę. Co ciekawe, obie spółki wcześniej próbowały przeprowadzić IPO na giełdzie w Hong Kongu (HKEX), co jednak zakończyło się niepowodzeniem.

Zarówno Canaan, jak i Bitmain zmniejszyły także swoje plany w kwestii wysokości pozyskanego kapitału - Canaan początkowo chciał zebrać 400 mln dolarów podczas debiutu na HKEX, Bitmain zaś liczył na imponującą kwotę 3 mld dolarów, obniżając swoje oczekiwania do poziomu pomiędzy 300 a 500 mln USD. Do debiutów obu spółek nie doszło najprawdopodobniej ze względu na nieprzychylny stosunek giełdy HKEX do podmiotów, których działalność jest bezpośrednio związana z kryptowalutami, a także z powodu zeszłorocznego załamania koniunktury na rynku kryptowalut.

 

Canaan Creative to założona w 2013 r. chińska spółka produkująca układy ASIC do kopania kryptowalut i sprzedająca złożone przez siebie koparki. Obecnie w ofercie posiada urządzenia z serii AvalonMiner 1041 służące do rozwiązywania funkcji hashującej SHA256 (m.in. do kopania bitcoina).

Czytaj także: Bitmain na amerykańskiej giełdzie? Być może jeszcze w tym roku

Chińska spółka Bitmain Technologies, będąca największym na świecie producentem koparek do kryptowalut opartych na układach ASIC, zmienia swoje dotychczasowe plany związane z wejściem na giełdę i uzyskaniem statusu spółki publicznej. Po nieudanej próbie wejścia na giełdę w Hong Kongu, chiński produce.. Czytaj
Bitmain na amerykańskiej giełdzie? Być może jeszcze w tym roku

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk