• Odbierz prezent
CAMBRIDGE CHOCOLATE TECHNOLOGIES S.A.: Przyjęcie strategii Spółki na lata 2023 – 2026 (2023-02-08 11:22)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr2/2023
Data sporządzenia:2023-02-08
Skrócona nazwa emitenta
CAMBRIDGE CHOCOLATE TECHNOLOGIES S.A.
Temat
Przyjęcie strategii Spółki na lata 2023 – 2026
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Etna Software Technologies S.A. („Spółka”) niniejszym informuje o przyjęciu strategii Spółki na lata 2023 – 2026 („Strategia”).

Zarząd Spółki przeanalizował sytuację rynkową i możliwe ścieżki rozwoju działalności, w wyniku czego podjął decyzję o prowadzeniu działalności w dwóch następujących obszarach:
1. Obszar główny działalności - branża e-commerce,
2. Pozostały obszar działalności - inkubowanie projektów technologiczno-informatycznych.

W wyniku analizy rynku, o której mowa powyżej, Zarząd Spółki upatruje najkorzystniejszej ścieżki rozwoju dla Emitenta w branży e-commerce. Pomimo, że rynek e-commerce cieszy się dużą popularnością i nasyceniem, to jest rynkiem wyróżniającym się w obecnych czasach dynamicznym wzrostem oraz wciąż niezagospodarowanymi niszami. Rynek ten charakteryzuje się stosunkowo niskim progiem wejścia i jest względnie otwarty na konkurencję, gdzie o przewadze konkurencyjnej decyduje zrozumienie potrzeb klientów i umiejętność ich zaspokojenia w najbardziej optymalny i satysfakcjonujący sposób, co z kolei doprowadzi do ich utrzymania i możliwości ekspansji. Internet stanowi miejsce handlu dla różnorodnych produktów oraz usług i z tego względu popularność zakupów w Internecie stale rośnie.

Jednym z pierwszych kroków wdrożenia Strategii będzie zmiana firmy Spółki na E-shopping Group S.A. Propozycja zmiany firmy zostanie przedstawiona na najbliższym walnym zgromadzeniu Spółki.

Spółka rozpoczęła już prace związane z uruchomieniem działalności na rynku e-commerce. Strategia Spółki oparta jest o prowadzenie działalności poprzez własne e-sklepy, które będą działały w modelu sprzedaży dropshipping. Ten model sprzedaży związany jest z procesem logistycznym i wyróżnia się prostotą, elastycznością, niskimi kosztami stałymi dla sprzedawcy (nie trzeba posiadać własnego magazynu), a także łatwością wdrożenia modelu w przedsiębiorstwie. Po stronie sprzedawcy jest stworzenie oferty w oparciu o produkty dostępne w wybranej hurtowni, ich reklama oraz obsługa klienta i zbieranie zamówień. Natomiast po stronie hurtowni, z którą podjęło się współpracę, jest utrzymanie stanów magazynowych i dystrybucja do klienta docelowego (pakowanie i wysyłka zamówienia).

Wizją Spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, rzetelnego multibrandowego huba pierwszego wyboru w segmencie sprzedaży internetowej w Polsce i za granicą w wyniku organicznego wzrostu i akwizycji w horyzoncie strategii. Spółka będzie realizowała tę wizję stawiając sobie za cel generowanie jak największej skali działalności przy jednoczesnej maksymalizacji przychodów i minimalizacji kosztów. Spółka będzie wykorzystywała synergię płynącą z posiadania przez jeden podmiot wielu sklepów z kilku różnych branż, w szczególności w ramach dzielenia kosztów marketingu i generowania ruchu na swoich e-sklepach.

Pełna treść przyjętej Strategii, stanowi załącznik do niniejszego raportu.
Załączniki
PlikOpis
EST - Strategia na lata 2023 - 2026.pdfStrategia na lata 2023-2026
MESSAGE (ENGLISH VERSION)

(pełna nazwa emitenta)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
(kod pocztowy)(miejscowość)
(ulica)(numer)
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
(NIP)(REGON)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2023-02-08Bartłomiej Denis-ŚwierszczPrezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk