• Odbierz prezent
Cała prawda o realnych marżach walutowych w bankach i nie tylko. Pierwsza na rynku platforma do negocjacji warunków wymiany

Asym.pl chce zmienić rynek walutowy na lepsze, pokazać realną asymetrię informacji występującą na rynku i pomóc firmom wygenerować oszczędności, które mogą być liczone łącznie w setkach milionów złotych. Platforma to wynik prac zgranego zespołu, który przez kilkanaście lat zdobywał doświadczenie w różnych instytucjach finansowych i teraz dzieli się tą wiedzą z przedsiębiorcami.

Asym.pl powstał we wrześniu 2019 roku, z operacyjnym startem działalności od połowy lipca tego roku. Serwis pozwala eksporterom i importerom błyskawicznie przeanalizować aktualne i historyczne realne koszty walutowe w swoich bankach i kantorach online. Firma po dokonaniu takiej analizy dostaje porównanie po jakim kursie wymieniają inne firmy w tym samym banku, banku konkurencyjnym czy kantorze online. Są to realne kursy transakcji z różnych kanałów wymiany walut a nie tabeli bankowych. W każdej chwili użytkownik może rozpocząć automatyczne negocjacje lub skorzystać z oferty zaufanych partnerów i tym samym wejść do społeczności użytkowników asym.pl.

„Bardzo mnie cieszy, że firmy w końcu przekonają się jak wyglądają realne koszty dokonywanych transakcji. Wszystkie marketingowe hasła instytucji finansowych o najlepszych warunkach transakcji czy najniższych spreadach będzie można łatwo i szybko zweryfikować. Wierzę, że wszyscy mają prawo dostępu do pełnej informacji, a określeniu „najlepsza możliwa oferta” będzie towarzyszyła informacja o realnym koszcie transakcji. Rynek walutowy jest jednorodny i naszym zamiarem jest ustanowienie transparentności raz standardu co do wysokości maksymalnych marży stosowanych na transakcjach walutowych dla firm.”

Adam Kalisiak, Prezes Zarządu asym.pl

 

Negocjacje warunków i ustanowienie jednego standardu wysokości marży walutowej to tylko początek. Platforma daje również dostęp do indywidualnego opiekuna i możliwość wyceny wraz z analizą różnych produktów zabezpieczających ryzyko walutowe. Dzięki temu firmy wiedzą ile zapłacą przed zawarciem transakcji z bankiem czy inną instytucją finansową. Co niestety nie jest takie oczywiste i firmy ponoszą w związku z tym dodatkowe koszty w wysokości średnio kilkudziesięciu tysięcy złotych przy jednorazowej transakcji.

Cała prawda o realnych marżach walutowych w bankach i nie tylko. Pierwsza na rynku platforma do negocjacji warunków wymiany - 2

Team asym.pl

„Rynek usług wymiany walut jest w Polsce dość dobrze rozwinięty, ale cały czas istnieje potężna asymetria informacji, przez co dziesiątki tysięcy firm tracą miliony złotych rocznie. Małe i Średnie Przedsiębiorstwa (MŚP) coraz częściej korzystają z instrumentów zabezpieczających ryzyko kursowe, ale w dużej mierze w sposób nieprawidłowy bądź zupełnie niepotrzebny. Korzystają na tym instytucje finansowe realizując swoje budżety sprzedażowe, nie patrząc na konsekwencje płynące dla przedstawicieli firm. Nasz zespół służy pomocą w każdym z tych przypadków i stanowi niezależne, pewne źródło wiedzy i wsparcia, które jest nieocenione przy tego typu transakcjach.”

Adam Kalisiak, Prezes Zarządu asym.pl

W 2021 roku asym.pl planuje wdrożyć innowacyjne rozwiązania, dzięki zastosowaniu otwartej bankowości, które będą dużym udogodnieniem dla klientów.

Dodatkowe informacje odnośnie usług można sprawdzić na stronie internetowej www.asym.pl a cotygodniowe komentarze rynkowe, poradniki i nie tylko na www.asym.pl/blog.


Asym.pl

pierwsza na rynku platforma do negocjacji warunków wymiany. Zmieniamy rynek walutowy na lepsze, pokazujemy realną asymetrię informacji występującą na rynku walutowym i pomagamy firmom wygenerować znaczne oszczędności. Nasz serwis to wynik prac zgranego zespołu, który przez kilkanaście lat zdobywał doświadczenie w różnych instytucjach finansowych i teraz dzieli się tą wiedzą z przedsiębiorcami.   

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk