• Odbierz prezent
bezrobocie w kanadzie
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z rynku pracy w Kanadzie

Dolar kanadyjski, podobnie jak dolar amerykański, również zareagował pozytywnie na dane z rynku pracy. Choć zatrudnienie w gospodarce kanadyjskiej nie wzrosło tak znacznie jak oczekiwano, to nie przyczyniło się to do wzrostu bezrobocia.

 

Zatrudnienie w gospodarce kanadyjskiej wzrosło we wrześniu o 10 tys. choć prognozowano wzrost na poziomie 14,5 tys. Pozytywnym aspektem zmiany zatrudnienia było jednak to, że wynikało ono ze wzrostu prac na pełny etat (+112 tys.), przy spadki zatrudnienia na niepełny etat (-102 tys.).

Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 6,2%, choć prognozy zakładały jej wzrost do poziomu 6,2%.

 

Stopa bezrobocia

 bezrobocie w kanadzie

 

Spadek stopy bezrobocia i ‘zdrowy’ wzrost zatrudnienia sprawiły, że po publikacji danych dolar kanadyjski umocnił się. W przypadku pary EUR/CAD reakcja spadkowa miała zasięg ponad 40 pipsów. W pierwszych minutach po publikacji danych dolar kanadyjski umacniał się również do dolara amerykańskiego, który również reagował pozytywnie na dane z rynku pracy.

 

EUR/CAD – M5

eurcad


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk